Już niemal sześć tysięcy zakażeń koronawirusem na Mazowszu od początku pandemii

Najnowsze

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
458 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w PolsceTVN24
wideo 2/4
TVN24458 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 458 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz o śmierci czterech osób. Na Mazowszu potwierdzono 32 kolejne zakażenia.

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące nowych przypadków koronawirusa odnotowanych w ciągu ostatniej doby.

"Mamy 458 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (184), małopolskiego (99), mazowieckiego (32), dolnośląskiego (29), łódzkiego (29), wielkopolskiego (13), kujawsko-pomorskiego (9), lubuskiego (9), pomorskiego (9), opolskiego (8), świętokrzyskiego (8), lubelskiego (7), podkarpackiego (7), warmińsko-mazurskiego (6), podlaskiego (5) i zachodniopomorskiego (4)" – poinformował resort zdrowia na Twitterze.

Jak dodano w komunikacie, zmarły cztery osoby, a do tej pory odnotowano łącznie 42038 przypadków, zaś zmarło 1655 osób.

Spadek na Mazowszu

32 przypadki na Mazowszu to spory spadek w porównaniu do danych z czwartku. Wówczas, jak podawaliśmy na tvnwarszawa.pl, odnotowano w ciągu doby aż 104 przypadki. Był to skutek zakażeń, do których doszło między innymi na weselu w powiecie węgrowskim. Goście weselni wrócili do Warszawy chorzy na COVID-19. Ostatni raz ponad 100 przypadków było jeszcze w kwietniu, kiedy nastąpił szczyt zachorowań.

Sytuacja w Warszawie

Spadła też nieco liczba nowych przypadków w Warszawie. Jak podaje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, w ciągu ostatniej doby potwierdzono 20 nowych przypadków. Łącznie do tej pory w Warszawie odnotowano 1927 zakażeń. PPIS podał też liczbę ozdrowieńców. To 892 osoby, z czego 18 przybyło w ciągu ostatniej doby. W Warszawie na koronawirusa zmarło łącznie 130 osób. Dzień wcześniej było 22 nowych przypadków, a w środę przybyło ich aż 43.

Więcej przypadków potwierdzono tylko 26 maja i dotąd to rekordowa liczba w Warszawie. Wówczas PPIS podawał, że przybyło ich 55. Po kilkadziesiąt zachorowań w ciągu doby odnotowywano w kwietniu u szczytu zakażeń. Było to od 39 do 50 przypadków dziennie.

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: