Najnowsze

Prawie sto nowych zakażeń na Mazowszu. Jeden powiat w strefie czerwonej, dwa na liście ostrzegawczej

Najnowsze

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
20 sierpnia: 767 nowych zakażeń koronawirusem
20 sierpnia: 767 nowych zakażeń koronawirusemTVN24
wideo 2/3
TVN2420 sierpnia: 767 nowych zakażeń koronawirusem

W czwartek w województwie mazowieckim odnotowano 96 nowych zakażeń koronawirusem. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował o dołączeniu jednego powiatu Mazowsza do strefy czerwonej i dwóch na listę ostrzegawczą. Prawie połowa nowych przypadków pochodzi z Warszawy.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 767 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich dotyczy województw śląskiego (176) i małopolskiego (151), a mazowieckie zamyka podium z 96 nowymi infekcjami. To o 30 mniej niż w środę.

Resort zaktualizował też listę powiatów z najwyższym przyrostem zakażeń koronawirusem, które spełniają kryteria czerwonych i żółtych stref. W strefie czerwonej obowiązują dodatkowe, bardziej restrykcyjne obostrzenia, w żółtej - dodatkowe, ale nie tak ostre. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał, że w strefie czerwonej znajdą się: Nowy Sącz, powiaty nowosądecki, nowotarski, wieluński, rybnicki, miasto Rybnik oraz znajdujący się na Mazowszu powiat lipski.

Kraska przekazał też listę powiatów i miast, które znalazły się na liście ostrzegawczej. Są to: Kraków, Katowice, Koszalin oraz między innymi dwa mazowieckie powiaty: wołomiński oraz otwocki.

W czwartek z powodu koronawirusa zmarło kolejne 12 osób w wieku od 46 do 92 lat. Wśród nich nie było mieszkańców Mazowsza.

Tym samym liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 59 378, z czego 1925 zmarło.

Sytuacja w Warszawie

Prawie połowa nowych przypadków z województwa mazowieckiego pochodzi z Warszawy. W środę Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała o 46 nowych zakażeniach w stolicy. To o pięć mniej niż w środę, wciąż jednak ta liczba oscyluje w okolicach 50 dziennie.

W środę koronawirusa wykryto u u jednego z podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej. W związku z tym 119 podchorążych i jeden żołnierz zawodowy zostali objęci kwarantanną w jednym z akademików - poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa uczelni Ewa Jankiewicz.

Jednocześnie liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie w Warszawie wzrosła do 2938. 1073 osoby uznano za ozdrowieńców, z czego aż 29 w ciągu ostatniej doby. Do tej pory w stolicy z powodu koronawirusa zmarły 133 osoby. Liczba ta nie wzrosła od kilku dni.

Od drugiej połowy lipca w stolicy odnotowuje się po kilkadziesiąt zachorowań dziennie. Najwięcej dotąd było 7 i 8 sierpnia, kiedy przybyło ich po 56.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości