Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Na Mazowszu drugi dzień z rzędu 88 nowych zakażeń koronawirusem

Najnowsze

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Prof. Hryniewiecki: dostępność opieki musi powrócić do tego, co byłoTVN24
wideo 2/4
TVN24Prof. Hryniewiecki: dostępność opieki musi powrócić do tego, co było

W kraju odnotowano rekordową liczbę nowych zakażeń COVID-19 - łącznie aż 1002 przypadki. Na Mazowszu już drugi dzień potwierdzono 88 nowych zakażeń.

Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę dane dotyczące nowych zakażeń koronawirusem. Wynika z nich, że łącznie w kraju odnotowano rekordową liczbę - aż 1002 przypadki. Łączna liczba zakażonych do tej pory w kraju to 78330, z czego zmarły 2282 osoby.

Koronawirus na Mazowszu

Jak czytamy w komunikacie resortu zdrowia, Mazowsze znalazło się na piątym miejscu wśród województw o największej liczbie dobowych zakażeń z liczbą 88. Tyle samo przybyło ich także dzień wcześniej.

Jeszcze w czwartek 17 września jednej doby potwierdzono 168 nowych zakażeń.

Sytuacja w Warszawie

Z najnowszych danych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego wynika z kolei, że w stolicy w ciągu ostatniej doby potwierdzono 66 nowych przypadków koronawirusa. Dzień wcześniej przybyło ich o 20 więcej - 86. Łącznie do tej pory na COVID-19 zachorowało w Warszawie 4229 osób.

Od początku epidemii zmarły w stolicy 143 osoby.

PPIS podał także liczbę ozdrowieńców. W Warszawie do tej pory jest ich 1455. 

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Raporty: