Najnowsze

Kolejne ofiary śmiertelne COVID-19 w Warszawie. Wzrost liczby zakażeń w regionie

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
MZ: 506 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie 30 701
MZ: 506 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie 30 701TVN24
wideo 2/4
TVN24MZ: 506 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie 30 701

57 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w środę w województwie mazowieckim. Są też kolejni zakażeni w Warszawie. Dwie osoby zmarły.

W środę Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała o kolejnych 19 przypadkach zakażenia koronawirusem oraz dwóch zgonach. W stolicy zmarło dwóch mężczyzn w wieku 69 i 71 lat. Dobowy przyrost zakażeń utrzymał się na podobnym poziomie co we wtorek, kiedy raportowano o 20 przypadkach.

Wzrosła natomiast krzywa zachorowań dla całego Mazowsza. W środę potwierdzono 57 przypadków zachorowań na COVID-19. Dzień wcześniej nowych zakażeń było 36. Mazowieckie pozostaje wśród trzech województw, gdzie notuje się najwięcej nowych zachorowań. Na czele rankingu jest Śląskie - 209 potwierdzonych w środę przypadków oraz Łódzkie - 62.

Epidemia COVID-19 w Warszawie

Pierwszy komunikat o potwierdzonych przypadkach zakażenia w Warszawie powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna opublikowała 13 marca. Mówił on o dziewięciu osobach z pozytywnymi wynikami testów. Przez następne dni liczba zakażonych przyrastała stopniowo o kilka, kilkanaście osób dziennie. Po dwóch tygodniach, 25 marca, po raz pierwszy koronawirusa zdiagnozowano u ponad 20 osób.

Szczyt zachorowań nastąpił między 2 a 16 kwietnia. W tych dniach potwierdzono łącznie ponad 430 zakażeń. Później, aż do 22 maja, tylko raz w ciągu doby przybyło ponad 20 zakażonych osób. Statystyki ponownie zaczęły rosnąć w ostatnich dniach maja. Największy dobowy przyrost odnotowano 26 maja, gdy stwierdzono 55 zakażeń. W czerwcu najwięcej nowych przypadków odnotowano 12 czerwca, a najmniej 3 i 7 czerwca - po osiem zakażeń.

Dotychczas w stolicy zmarło 121 osób zakażonych SARS-CoV-2.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: "Fakty" TVN

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości