Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA W FERIE

W okresie świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku oraz ferii zimowych komunikacja będzie funkcjonowała inaczej. Kursowanie niektórych linii autobusowych i tramwajowych zostanie zawieszone. Pierwsze zmiany wchodzą w życie już w ten weekend.

Nieznaczny spadek nowych zakażeń na Mazowszu

Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pięć powiatów na liście ostrzegawczejTVN24
wideo 2/3
TVN24Pięć powiatów na liście ostrzegawczej

Liczba przypadków zdiagnozowanych 15 sierpnia w województwie mazowieckim była bliska setki. W porównaniu z ostatnimi dniami można jednak mówić o spadku nowych zachorowań.

W sobotę resort zdrowia przekazał informacje o 771 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej z nich - 150 - dotyczy województwa małopolskiego oraz śląskiego z 133 nowymi zachorowaniami. Mazowsze uplasowało się na trzecim miejscu w sobotnim zestawieniu z 96 przypadkami.

Dane z 15 sierpnia wpisują się w tendencję wzrostu nowych infekcji, który można zaobserwować od końca lipca. W ostatnich dniach kilkukrotnie liczba zakażeń wykrywanych w ciągu doby na Mazowszu przekraczała 100. Jedne z najwyższych wyników odnotowano w czwartek i piątek. Więcej dodatnich wyników testów w województwie mazowieckim uzyskano tylko raz – rekord padł 7 kwietnia i wynosił 182 potwierdzone przypadki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Od początku epidemii na Mazowszu COVID-19 przeszło 7760 osób. Ponad cztery tysiące z nich jest już uznawanych za ozdrowieńców.

Nowe zakażenia w Warszawie

Sobota jest czwartym z rzędu dniem, kiedy odnotowano nieznaczny spadek zachorowań w Warszawie. 15 sierpnia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informowała o 29 nowych przypadkach koronawirusa. Tego dnia nie odnotowano zgonów spowodowanych powikłaniami związanymi z COVID-19.

Łączna liczba przypadków koronawirusa w Warszawie wzrosła do 2747, zaś ozdrowieńców do 1009 (w ciągu ostatniej doby przybyło ich sześcioro).

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: