Przygotuj się na:

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO - PRÓBY I UROCZYSTOŚCI

W środę odbędzie się próba generalna przed obchodami Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego. W sobotę na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości państwowe. Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

Mniej zakażeń na Mazowszu, mały wzrost w Warszawie

Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Szumowski: informowanie opinii publicznej pozwoliło nam przejść tę epidemię bez strachu o to, co się dziejeTVN24
wideo 2/2
TVN24Szumowski: informowanie opinii publicznej pozwoliło nam przejść tę epidemię bez strachu o to, co się dzieje

W ciągu ostatniej doby na Mazowszu odnotowano 28 przypadków zakażenia koronawirusem. Siedem dotyczyło samej Warszawy.

Resort zdrowia przekazał we wtorek informację o 267 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Liczba nowych infekcji jest niższa niż w poniedziałek, kiedy odnotowano ich 299. W niedzielę informowano z kolei o 370 nowych przypadkach.

Najwięcej infekcji, o których Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, dotyczy województwa śląskiego, gdzie odnotowano 72 nowe przypadki. Pozostałe zakażenia dotyczą województw: wielkopolskiego (52), małopolskiego (44), mazowieckiego (28).

W poniedziałek na Mazowszu zakażeń było znacznie więcej. Jak pisaliśmy, pojawiło się nowe ognisko wirusa na oddziałach psychogeriatrii i psychiatrii szpitala Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie.

Jeżeli chodzi o Warszawę, w ciągu ostatniej doby potwierdzono siedem przypadków infekcji, co oznacza, że do tej pory w stolicy zakażonych było 1760 osób. Z danych podanych przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny wynika, że w poniedziałek przybyły cztery nowe zakażenia na COVID-19, a w niedzielę było ich sześć. 

W ostatnich 24 godzinach nikt w stolicy nie zmarł z powodu koronawirusa. Sześć osób wyzdrowiało.

Od 1 lipca do tej pory w Warszawie nie odnotowano dziennie więcej niż 16 zakażeń. Ale jeszcze w maju potwierdzono najwięcej zachorowań od czasu pojawienia się pierwszego przypadku koronawirusa. 26 maja łączna liczba zakażeń w stolicy wyniosła 55. Nagły skok zachorowań występował też wcześniej, w kwietniu, kiedy odnotowywano po kilkadziesiąt zakażeń. Od 4 do 10 kwietnia liczba nowych przypadków koronawirusa w stolicy sięgała od 39 do 47.

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: