Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Na Mazowszu spada liczba zakażeń koronawirusem. W Warszawie dziewięć nowych przypadków

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Prof. Pyrć: może się wydarzyć tak, że konsekwencje tych zakażeń zobaczymy dopiero za jakiś czas

20 nowych przypadków koronawirusa odnotowano w środę na Mazowszu. To najmniej od 20 maja. W Warszawie zarejestrowano dziewięć zakażeń.

Resort zdrowia w środę rano podał informację o 382 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwyższe wartości dotyczą województw: śląskiego (169 osób), wielkopolskiego (107), mazowieckiego (20). Oznacza to, że od piątku 26 czerwca liczba nowych przypadków koronawirusa konsekwentnie spada.

Jeżeli chodzi o Warszawę, w laboratorium potwierdzono mniej przypadków zakażenia niż we wtorek. W środę było ich dziewięć, dzień wcześniej - 13. Nikt nie zmarł. 15 osób uznano za ozdrowieńców.

Epidemia COVID-19 w Warszawie

Pierwszy komunikat o pojawieniu koronawirusa w Warszawie został przekazany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną 13 marca. Pozytywny wynik potwierdzono u łącznie dziewięciu osób. Od tej pory szczyt zachorowań nastąpił między 2 a 16 kwietnia.

Kolejna "górka" przypadła na 26 maja, kiedy zakażenie potwierdzono u 55 osób. Następne niepokojące statystyki przyszły z dniem 12 czerwca, kiedy zakażeń było 33. Od tej pory ich liczba utrzymuje się w granicach do 20 zakażeń w ciągu doby.

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości