Ponad 2,5 tysiąca zakażeń w Warszawie, na Mazowszu najwięcej nowych przypadków od kwietnia

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
MZ 8 sierpnia: 843 nowe zakażenia koronawirusem. Łącznie 51 167 przypadkówTVN24
wideo 2/4
TVN24MZ 8 sierpnia: 843 nowe zakażenia koronawirusem. Łącznie 51 167 przypadków

56 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w sobotę w stolicy. Z kolei na Mazowszu odnotowano trzeci najwyższy dobowy przyrost nowych zachorowań od początku pandemii.

Resort zdrowia poinformował w sobotnim komunikacie o 843 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższa liczba dziennych infekcji od początku epidemii w naszym kraju. Poprzednią najwyższą odnotowano w piątek, kiedy potwierdzono 809 przypadków.

Najwięcej nowych zachorowań jest w województwie śląskim - 208. Drugie w rankingu jest Mazowieckie, gdzie w ciągu ostatniej doby pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa otrzymało 131 osób.

Od początku pandemii jest to trzeci najwyższy dobowy bilans. Więcej przypadków w województwie mazowieckim odnotowano tylko 7 kwietnia - 182 przypadki oraz 2 kwietnia - 142 zachorowania.

Koronawirus w Warszawie

Natomiast w Warszawie pozytywnie w kierunku COVID-19 zdiagnozowano kolejne 56 osób. Powtórzył się więc rekordowy wynik z piątku. Jak przekazała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie, w ciągu ostatniej doby nie było ofiar śmiertelnych.

Od początku epidemii w wyniku powikłań związanych z zakażeniem koronawirusem zmarły w Warszawie 132 osoby.

Łączna liczba przypadków koronawirusa w Warszawie wzrosła do 2515, zaś ozdrowieńców do 938 (w ciągu ostatniej doby przybyło ich sześciu).

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Raporty: