Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Koronawirus w warszawskim żłobku. Na Mazowszu najwięcej zakażeń

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Są to objawy, które prawie w stu procentach sugerują, że może to być infekcja COVID"TVN24
wideo 2/4
TVN24"Są to objawy, które prawie w stu procentach sugerują, że może to być infekcja COVID"

Potwierdzono koronawirusa u dziecka ze żłobka na Bemowie. Na kwarantannę skierowano 16 maluchów z jego grupy oraz trzy opiekunki. W poniedziałek na Mazowszu odnotowano najwięcej nowych zakażeń spośród wszystkich województw.

377 nowych przypadków koronowirsusa SARS-CoV-2 oraz 15 zgonów osób chorych na COVID-19 potwierdziło w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zachorowań zdiagnozowano na Mazowszu - 61. Kolejne na liście są województwa: małopolskie - 52 oraz pomorskie - 46. Choć w poniedziałek w Mazowieckiem zdiagnozowano najwięcej nowych przypadków zakażenia w skali kraju, to dobowy przyrost jest najniższym odnotowanym tu w ciągu ostatnich pięciu dni.

Resort poinformował, że w wyniku powikłań wywołanych COVID-19 na Mazowszu zmarła jedna osoba. Do tej pory w naszym województwie potwierdzono 10 427 przypadków zakażenia.

Koronawirus w żłobku na Bemowie

Niemal wszystkie odnotowane w poniedziałek na Mazowszu przypadki pochodzą z Warszawy. Jak przekazał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, w stolicy zdiagnozowano kolejnych 59 chorych. W sobotę takich osób było 34, w niedzielę 22.

W weekend koronawirusa potwierdzono między innymi w żłobku nr 39 przy Muszlowej na Bemowie u jednego z podopiecznych.

- Koronawirusa potwierdzono u dziecka, które od poniedziałku do środy uczęszczało na zajęcia adaptacyjne. Dyrekcja otrzymała informację, że dziecko ma pozytywny wynik testu na COVID-19 w sobotę. Zgodnie z procedurami została powiadomiona inspekcja sanitarna. Jej decyzją na kwarantannę skierowano 16 dzieci wraz z rodzicami oraz trzy opiekunki - przekazała nam Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza. Dodała również, że cała grupa liczy 23 maluchów, jednak tylko 16 uczestniczyło w zajęciach w tym samym czasie, co zakażone dziecko.

Z poniedziałkowego raportu PSSE wynika, że od początku epidemii w stolicy na COVID-19 zachorowało 3 868 osób. Natomiast status ozdrowieńca otrzymało 1 379.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl