61 przypadków koronawirusa w szkołach i przedszkolach. "Dynamika niestety wzrasta"

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Minister zdrowia: duże liczby potwierdzonych przypadków nie są zaskoczeniem dla resortuTVN24
wideo 2/3
TVN24Minister zdrowia: duże liczby potwierdzonych przypadków nie są zaskoczeniem dla resortu

Po trzecim tygodniu nauki w stołecznych placówkach oświatowych zdiagnozowano już 61 przypadków koronawirusa. Chorują uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji. Na zdalny tryb nauczania przechodzą kolejne szkoły. Jedno przedszkole jest zamknięte.

Warszawski ratusz alarmuje: liczba zakażeń w stołecznych placówkach oświatowych systematycznie rośnie.

- Dynamika niestety wzrasta. Po pierwszym tygodniu mieliśmy 13 pozytywnych wyników na obecność COVID–19, po drugim 35, a teraz mamy 61. Kwarantanną od 1 września objęto łącznie już ponad 1080 uczniów i nauczycieli, a sygnały o zagrożeniu otrzymaliśmy z ponad stu z blisko 700 naszych placówek - mówi cytowana w komunikacie urzędu miasta Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Jak informuje ratusz, zakażenie koronawirusem potwierdzono u 21 nauczycieli ze szkół, przedszkoli, ośrodka socjoterapii oraz poradni psychologiczno-pedagogicznej ze Śródmieścia, Pragi-Południe i Pragi-Północ, Bielan, Ursusa, Wawra, Bemowa, Żoliborza i Rembertowa oraz 35 uczniów ze szkół Śródmieścia, Mokotowa, Pragi Południe, Pragi Północ, Wawra, Bemowa, Targówka, Woli, Bielan i Rembertowa.

Tryb zdalny w dziewięciu szkołach

Zakażonych jest też dwoje dzieci z przedszkola na Bemowie oraz pięciu pracowników administracji i obsługi z przedszkoli na Bemowie i Żoliborzu.

Obecnie zajęcia zawieszone są w jednym przedszkolu - na Bemowie. Placówka będzie zamknięta do 25 września. W dziewięciu placówkach w Śródmieściu, Wawrze, Rembertowie, na Woli, Mokotowie i Pradze Północ (trzech szkołach podstawowych specjalnych, czterech zespołach szkół, szkole podstawowej i przedszkolu) część klas i grup jest na kwarantannie i uczy się zdalnie.

Trzy placówki (liceum i szkoła podstawowa w Śródmieściu oraz zespół szkół na Bielanach) czekają na decyzje, dotyczące dalszej formy prowadzenia zajęć.

Koronawirus na Mazowszu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 711 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 oraz o śmierci 18 kolejnych osób. Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono w województwie małopolskim - 112 oraz w mazowieckiem - 108 przypadków. Od początku epidemii na Mazowszu koronawirusem zakaziło się 11 331 osób. W wyniku powikłań wywołanych COVID-19 zmarły 433 osoby.

Koronawirus w Warszawie

Jak podał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie, we wtorek zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 66 osób. W ciągu ostatniej doby zmarła jedna osoba.

Od początku epidemii w stolicy zdiagnozowano 4401 przypadków koronawirusa. Na COVID-19 zmarły 144 osoby. Status ozdrowieńca otrzymało do tej pory 1491 chorych, z czego 21 ostatniej doby.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: