Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Na Mazowszu spada, ale w Warszawie rośnie. Liczba nowych przypadków koronawirusa

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  dg/b
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Jak zadbać o bezpieczne wakacje? Dr Grzesiowski o czterech zasadachTVN24
  wideo 2/4
  TVN24Jak zadbać o bezpieczne wakacje? Dr Grzesiowski o czterech zasadach

  We wtorek zanotowano 21 nowych zakażeń COVID-19 na Mazowszu. W Warszawie przybyło 13 chorych. Zmarła jedna osoba.

  Resort zdrowia we wtorek rano podał informację o 239 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W województwie mazowieckim odnotowano 21 zakażeń. To najniższy dobowy przyrost nowych przypadków zachorowania na COVID-19 na Mazowszu od 24 maja.

  Z kolei, jak podała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie, w stolicy potwierdzono kolejnych 13 przypadków. To prawie dwukrotnie więcej niż w poniedziałek. We wtorek poinformowano również o kolejnej zmarłej osobie w wyniku powikłań wywołanych COVID-19. To 69-letnia kobieta.

  Od początku epidemii w stolicy zmarło 126 osób.

  Epidemia COVID-19 w Warszawie

  Pierwszy komunikat o pojawieniu koronawirusa w Warszawie został przekazany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną 13 marca. Pozytywny wynik potwierdzono u łącznie dziewięciu osób. Od tej pory szczyt zachorowań nastąpił 2 a 16 kwietnia.

  Kolejny szczyt zachorowań przypadł na 26 maja, kiedy zakażenie potwierdzono u 55 osób. Następne niepokojące statystyki przyszły z dniem 12 czerwca, kiedy zakażeń było 33. Od tej pory ich liczba utrzymuje się w granicach do 20 zakażeń w ciągu doby.

  Autor:dg/b

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Leszek Szymański / PAP

  Tagi:
  Raporty: