Spadła liczba zakażeń koronawirusem na Mazowszu

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
7 grudnia: 4423 nowe przypadki zakażenia koronawirusem TVN24
wideo 2/3
TVN247 grudnia: 4423 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Dobowy bilans nowych zakażeń koronawirusem na Mazowszu jest najniższy od połowy października. W poniedziałek resort zdrowia poinformował o 609 nowych infekcjach SARS-CoV-2. Jedna trzecia spośród nich dotyczy Warszawy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Poniedziałkowy raport Ministerstwa Zdrowia mówi o 4423 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarły 92 osoby, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. U dziesięciu z nich COVID-19 wskazano jako bezpośrednią przyczynę zgonu. Natomiast śmierć 82 osób nastąpiła z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Łącznie od początku pandemii w Polsce potwierdzono zakażenie u 1 067 870 osób, spośród których 20 181 zmarło.

Ostatniej doby wykonano 20,2 tysiąca testów na obecność koronawirusa. Z zestawienia województw wynika, że najwięcej pozytywnych wyników otrzymali mieszkańcy Mazowsza (609). Kolejne na liście były województwa zachodniopomorskie (529) i wielkopolskie (424).

Dobowy bilans pandemii na Mazowszu z 7 grudnia jest najniższy od połowy października. Mniej nowych zakażeń wykryto ostatnio 13 października i było ich wówczas 552. Na początku minionego tygodnia po raz pierwszy od października liczba nowych infekcji spadła poniżej tysiąca. Ten nagły spadek został zachwiany w środę, od której znów codziennie potwierdzano ponad tysiąc zakażeń. Ale od czwartku ich liczba zaczęła systematycznie spadać.

Spadła też dobowa liczba zgonów. W piątek przekazano informację o śmierci 85 osób, w sobotę - 45, niedzielę - 23, natomiast w poniedziałek - 18.

Spada liczba infekcji w Warszawie

Liczba nowych zakażeń koronawirusem w Warszawie jest najniższa od początku grudnia. Ostatniej doby obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie wykryto u 212 warszawiaków. Od połowy listopada nie przekroczono tysiąca nowych infekcji dziennie, natomiast 24 listopada ich liczba po raz pierwszy od ponad miesiąca spadła poniżej pół tysiąca.

Nie są znane statystyki dotyczące 23 listopada, ponieważ w tamtym czasie zmienił się sposób raportowania. Dotychczas codzienne podsumowania publikowane były na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Od tamtej pory raporty z powiatów można znaleźć wyłącznie w serwisie rządowym.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl