Blisko 2,4 tysiąca zakażeń w Warszawie przez tydzień. "Rozpoczęły się szczepienia dla nauczycieli"

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Czarnek: do końca lutego klasy I-III w trybie stacjonarnym, pozostałe roczniki w trybie zdalnymTVN24
wideo 2/5
TVN24Czarnek: do końca lutego klasy I-III w trybie stacjonarnym, pozostałe roczniki w trybie zdalnym

W ciągu tygodnia od 8 do 14 lutego na Mazowszu przybyło ponad 6 tysięcy zakażeń koronawirusem. W Warszawie przypadków COVID-19 zdiagnozowano 2364, najwięcej w sobotę - 454.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 5 334 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci 98 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Najwięcej przypadków dotyczy województwa mazowieckiego, gdzie wykryto 1001 infekcji. Zmarło 30 osób, z czego 4 nie miały chorób współistniejących.

W sobotę nowych przypadków na Mazowszu zdiagnozowano 1090. Od początku tygodnia zakażenie COVID-19 wykryto u 6302 mieszkańców województwa mazowieckiego.

W ciągu ostatniej doby w stolicy zdiagnozowano 361 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 21 osób. Dzień wcześniej wykryto 454 zakażenia. Od początku tygodnia koronawirusa wykryto u 2364 mieszkańców Warszawy.

Szczepienia dla nauczycieli w Warszawie

Tymczasem ratusz poinformował, że rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli. Chodzi o osoby, które prowadzą zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, placówkach specjalnych, przedszkolach i żłobkach.

Szczepieniami w pierwszej grupie zostaną objęci: nauczyciele wychowania przedszkolnego, osoby zatrudnione na stanowisku pomocy nauczyciela, osoby zatrudnione na stanowisku pomocy wychowawcy, nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic), nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

W warszawskich przedszkolach oraz szkołach podstawowych (kl. 1-3, oddziały przedszkolne) stacjonarnie naucza i opiekuje się dziećmi ponad 11,9 tys. nauczycieli. Ponad tysiąc osób (na etatach pedagogicznych) pracuje w poradniach psychologiczno-pedagogicznych i poradniach specjalistycznych, a ponad 2,2 tys. w placówkach specjalnych. Z kolei w miejskich żłobkach, w których zatrudnionych jest ponad 2 tys. osób, blisko 1,2 tys. zadeklarowało chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19. W niepublicznych placówkach żłobkowych dotowanych przez miasto na szczepienia zgłosiło się blisko 500 osób. W całym województwie mazowieckim na szczepienia zgłosiło się 42,5 tys. nauczycieli. W stolicy będą szczepieni w 24 punktach.

Ratusz przypomina, że nauczyciele, którzy chcą się zaszczepić, powinni się zgłosić do dyrektora swojej placówki, który wypełni formularz zgłoszeniowy w Systemie Informacji Oświatowej i prześle go do Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Formularz z listą zgłoszoną do szczepienia zostanie przekazany do właściwego szpitala węzłowego (w najbliższej okolicy danej szkoły lub placówki). A gdy szczepionka będzie dostępna, szpital poinformuje dyrektora, kiedy jego pracownicy mogą przyjechać na szczepienie.

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN