Najnowsze

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Tylu zakażeń nie było od maja

Najnowsze

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Rzecznik MZ: musimy się liczyć z tym, że w najbliższych dniach będziemy przekraczali kolejne bariery
TVN24Rzecznik MZ: musimy się liczyć z tym, że w najbliższych dniach będziemy przekraczali kolejne bariery

W środę na Mazowszu odnotowano prawie 200 nowych zakażeń koronawirusem. Niemal połowa z nich pochodzi z Warszawy. Tylu nowych przypadków nie było od maja.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę 29 września o 1234 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Jak podał resort, z powodu COVID-19 zmarły 22 kolejne osoby w kraju. To najwięcej zaraportowanych jednego dnia zachorowań od 26 maja, kiedy odnotowano 1267 przypadków.

Najwięcej nowych zakażeń (220) potwierdzono w województwie lubelskim, na drugim miejscu znalazło się województwo mazowieckie, gdzie wykryto 194 nowe przypadki. Na Mazowszu z powodu koronawirusa ostatniej doby zmarło pięć osób. Tylko jedna z nich nie cierpiała na choroby współistniejące.

Wzrost zakażeń widać również w statystykach dotyczących Warszawy. W środę w stolicy przybyło 89 nowych zakażeń, z kolei dzień wcześniej było ich 74. Ostatni raz więcej - 90 - było ich 19 maja. Jednocześnie z rządowej strony wynika, że ostatniej doby na terenie Warszawy nie odnotowano żadnej śmierci z powodu zakażenia COVID-19.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Minister zdrowia: przekroczyliśmy barierę czwartej fali

O przyroście infekcji mówił w środę rano minister zdrowia Adam Niedzielski. - Dzisiaj przekroczyliśmy barierę czwartej fali - powiedział w Radiu Plus. - Jest to wyraźny skok z tygodnia na tydzień. Dynamika wzrostu w ostatnim czasie jest troszkę mniejsza niż dwa tygodnie temu. W zasadzie tego należało się spodziewać - ocenił Niedzielski. Według niego czwarta fala rozwija się zgodnie z przewidywaniami ekspertów.

Do środowych danych dotyczących liczby zakażeń w Polsce odniósł się także w rozmowie z TVN24 rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. - Powtarzaliśmy od dłuższego czasu, że koniec września to będzie ten moment, w którym raczej ten tysiąc zakażeń osiągniemy. Tydzień do tygodnia mamy obecnie wzrosty na poziomie około 28 procent. Musimy się liczyć, że w najbliższych dniach będziemy przekraczali kolejne bariery - dodał.

Jak przekazał, "zgodnie z najnowszymi prognozami, którymi dysponujemy, pod koniec października powinniśmy osiągnąć barierę ponad 5000 zakażeń na dobę".

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości