Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

W piątek około godziny 22 zmieni się organizacja ruchu w pobliżu ratusza Bemowa. W weekend będą trwały prace przy asfaltowaniu jezdni ulicy Płaskowickiej na Ursynowie w sąsiedztwie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Z kolei na Chełmskiej remont zapowiadają wodociągowcy. Będą zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

33 nowe zakażenia w Warszawie. Najwięcej od majowego rekordu

Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
MZ: 376 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie 28 577TVN24
wideo 2/3
TVN24MZ: 376 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie 28 577

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 33 zakażenia koronawiursem SARS-CoV-2  w Warszawie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci 78-letniego mężczyzny. Piątkowy wynik jest najwyższym w stolicy od czasu majowego rekordu, kiedy dobowa liczba zdiagnozowanych przypadków przekroczyła 50.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Mazowsze od kilku dni pozostaje w czołówce województw z największą liczbą osób, u których w ciągu doby zdiagnozowano SARS-CoV-2. Z piątkowego komunikatu resortu zdrowia wynika, że na terenie województwa potwierdzono 68 nowych zakażeń koronawirusem. 

Natomiast dane opublikowane po południu przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie mówią, że tylko w stolicy do godziny 13. zdiagnozowane zostały 33 przypadki. 

W ciągu ostatniej doby zmarły także trzy osoby z Mazowsza, które były zakażone nowym patogenem. To 78-letni mężczyzna z Warszawy oraz 82-latek z Kozienic i 90-latek z Radomia.

Liczba przypadków w Warszawie nie maleje

Pierwszy komunikat o potwierdzonych przypadkach zakażenia w Warszawie PSSE opublikowała 13 marca. Mówił on o dziewięciu osobach z pozytywnymi wynikami testów. Przez następne dni liczba zakażonych przyrastała stopniowo o kilka, kilkanaście osób dziennie. Po dwóch tygodniach, 25 marca, po raz pierwszy koronawirusa zdiagnozowano u ponad 20 osób. 

Szczyt zachorowań nastąpił między 2 a 16 kwietnia. W tych dniach potwierdzono ponad 430 zakażeń. Później, aż do 22 maja, tylko raz w ciągu doby przybyło ponad 20 zakażonych osób. Statystyki znów zaczęły rosnąć w ostatnich dniach maja. Największy dobowy przyrost odnotowano 26 maja, gdy stwierdzono 55 zakażeń. 

Od tamtej pory, choć pozytywnych wyników testów jest mniej, nie można mówić o tendencji spadkowej. W ciągu 17 dni liczba wszystkich zdiagnozowanych przypadków wzrosła w sumie o 316. Obecnie jest ich 1403. Piątkowe statystyki są najwyższe od czasu majowego rekordu.

W ostatnich dniach informowaliśmy między innymi o koronawirusie w schronisku dla bezdomnych przy Żytniej, gdzie zakażonych zostało siedem osób. Wirusa zdiagnozowano też u trzech pracowników zajmujących się naprawą infrastruktury tramwajowej w Tramwajach Warszawskich. Nowe przypadki pojawiają się także u najmłodszych - zakażenia wykryto u przedszkolaka z placówki przy Ryżowej i u malucha ze żłobka przy Ożarowskiej. Koronawirusa ma także jeden ze strażników miejskich z oddziału terenowego przy ulicy Sołtyka. Przypomnijmy też, że w miniony weekend do 63 wzrosła liczba zakażonych osób w ośrodku dla cudzoziemców na Targówku.

Liczba zgonów w Warszawie

Dotychczas w stolicy odnotowano 118 zgonów osób zakażonych SARS-CoV-2. O największej liczbie osób zmarłych mówił dobowy raport sanepidu z 24 kwietnia, w którym informowano o 12 takich przypadkach.

W środę resort zdrowia informował o śmierci dziewięciu osób w Warszawie: czterech mężczyzn w wieku od 65 do 91 lat oraz pięciu kobiet w wieku od 73 do 89 lat. Z danych publikowanych przez powiatowe inspekcje sanitarne wynika, że osiem z nich to mieszkańcy stolicy, a jedna - powiatu piaseczyńskiego. 

Sytuacja na Mazowszu

W tym tygodniu wzrosła liczba zakażeń potwierdzanych dobowo na terenie całego Mazowsze. Niemal codziennie dane z tego regionu plasowały się w czołówce województw z największym przyrostem przypadków. W poniedziałek było ich - 75, we wtorek - 80, w środę - 85, w czwartek - 54 i 68 w piątek. Dla porównania w poprzednim tygodniu ich liczba tylko raz przekroczyła 50.

Jednym z nowych ognisk zakażeń jest Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. Potwierdzono tam koronawirusa u jednego pacjenta i dwóch członków personelu. Jak podaje "Gazeta Stołeczna", 14 przypadków zdiagnozowano w ostatnim czasie także w domu opieki w Zalesiu Górnym (powiat piaseczyński), który prowadzony jest przez siostry ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: