Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Ten szpital był jednym z ognisk epidemii. Trzy oddziały wznowiły pracę, cztery wciąż zamknięte

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
PAP
Przypadki zakażenia personelu i pacjentów w szpitalu w GrójcuTVN24
wideo 2/2
TVN24Przypadki zakażenia personelu i pacjentów w szpitalu w Grójcu

W czwartek wznowiły pracę trzy oddziały w szpitalu w Grójcu, gdzie w połowie marca wykryto poważne ognisko koronawirusa. Chodzi o oddziały wewnętrzny, pediatrię i intensywną terapię. Cztery inne oddziały pozostają zamknięte z powodu kwarantanny personelu.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE >>>

Starostwo Powiatowe w Grójcu poinformowało w czwartek, że miejscowy szpital został odkażony i jest gotowy na przyjęcie pacjentów. Bez przeszkód funkcjonują też izba przyjęć, nocna opieka lekarska i pogotowie ratunkowe.

"Pozostałe oddziały: chirurgia, neurologia, ginekologia i położnictwo zostaną uruchomione natychmiast po zakończeniu kwarantanny i zwolnień lekarskich personelu medycznego" – przekazały w komunikacie władze powiatu.

Namiot przed szpitalem

Przed szpitalem ustawiono namiot medyczny, w którym prowadzona jest wstępna weryfikacja pacjentów.

Grójeckie starostwo podało, że normalnie działają też wszystkie oddziały w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą, który był – obok lecznicy w Grójcu – drugim poważnym ogniskiem koronawirusa w powiecie grójeckim.

Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie grójeckim stwierdzono u pielęgniarki pracującej w Nowym Mieście i w Grójcu. Potem okazało się również, że zarażony jest lekarz z grójeckiego pogotowia ratunkowego. W kolejnych dniach wzrastała liczba zarażonych koronawirusem pracowników obu szpitali i ich pacjentów.

Ewakuacja chorych ze szpitala w Nowym Mieście nad PilicąCały czas trwa ewakuacja chorych w Nowym Mieście nad Pilicą (województwo mazowieckie). U pacjentów i personelu placówki potwierdzono zakażenie koronawirusem. - Od rana w sobotę spływają kolejne wyniki, które potwierdzają, że jest coraz więcej zarażonych osób - mówi starosta grójecki Krzysztof Ambroziak.

W powiecie zmarło siedem osób

Z danych opublikowanych w czwartek przez państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Grójcu wynika, że w powiecie grójeckim jest 226 potwierdzonych laboratoryjnie zarażeń koronawirusem. Kwarantanną domową objęto 1016 osób, a nadzorem epidemiologicznym 12 osób.

Hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia SARS-CoV-2 jest 17 osób. Chorzy przebywają na oddziałach zakaźnych szpitali w Radomiu i w Kozienicach. Ich stan zdrowia określany jest jako ciężki lub średni. Według sanepidu, duża część chorych, z uwagi na dobry stan zdrowia, przebywa w izolacji domowej.

W powiecie grójeckim zmarło siedem osób zarażonych koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:kz/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Tagi:
Raporty: