Najnowsze

Komisariat w Brwinowie czasowo zamknięty. "Grypopodobne objawy u funkcjonariusza"

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Minister Zdrowia apeluje o nieukrywanie faktu zachorowania
Minister Zdrowia apeluje o nieukrywanie faktu zachorowaniaTVN24
wideo 2/5
TVN24Minister Zdrowia apeluje o nieukrywanie faktu zachorowania

Ze względu na objawy grypopodobne u jednego z policjantów z Brwinowa, zdecydowano o tymczasowym zamknięciu komisariatu. Osoby, które miały kontakt z funkcjonariuszem zostały objęte nadzorem i czasowo odsunięte od obowiązków służbowych. 

Informację o zamkniętym z powodu kwarantanny jednego z policjantów komisariacie w Brwinowie w powiecie pruszkowskim policja przekazała na Twitterze.

 

Objawy grypopodobne

Jak przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak, u jednego z funkcjonariuszy pełniącego służbę w komisariacie w Brwinowie pojawiły się grypopodobne objawy.

- Nie mamy informacji o tym, żeby funkcjonariusz miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Jednak podjęliśmy decyzję, aby czasowo odsunąć policjantów oraz pracowników komisariatu od pełnienia obowiązków, ze względu na to, że badany funkcjonariusz miał z nimi kontakt w ostatnich kilku dniach - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Marczak.

Obecnie policjanci oczekują na wynik badanego funkcjonariusza. Aby zapewnić ciągłość służby na terenie gminy Brwinów, przekierowano funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak udało się nam ustalić, nadzorem zostało objętych ponad 20 osób - funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych brwinowskiego komisariatu.

- Badany pod kątem koronawirusa funkcjonariusz nie jest hospitalizowany. Liczymy, że wynik będzie negatywny. Wówczas komisariat będzie mógł wrócić do normalnej pracy - dodał rzecznik KSP.

Ponad 300 zakażonych

Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformował w czwartek około południa minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dziś od rana liczba przypadków wzrosła łącznie o 38. W sumie w Polsce potwierdzono 325 zakażeń. Pięć osób zmarło.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:dg/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości