Przygotuj się na:

Koronawirus w szpitalu i przedszkolu w Otwocku. Zamknięty jeden oddział, dzieci na kwarantannie

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
31 lipca: 657 nowych przypadków, siedem osób nie żyjeTVN24
wideo 2/4
TVN2431 lipca: 657 nowych przypadków, siedem osób nie żyje

Zakażenie koronawirusem wykryto u pacjentki i osoby z personelu Powiatowego Centrum Zdrowia oraz przedszkolanki jednego z publicznych przedszkoli w Otwocku. Sanepid prowadzi dochodzenie epidemiologiczne.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak przekazało w komunikacie Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku, zakażenie koronawirusem wykryto u jednego z pacjentów oddziału chorób wewnętrznych. W związku z tym, od wtorku do odwołania nie są na niego przyjmowani nowi pacjenci.

Joanna Narożniak, rzeczniczka Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego precyzuje, że zakażenie wykryto u 83-letniej pacjentki tego oddziału. - 28 lipca została ona przewieziona do Szpitala MSWiA w Warszawie. W związku z kontaktem z zakażoną kwarantanną objęto jedną pielęgniarkę oraz dwie osoby z rodziny, zaś nadzorem epidemiologicznym trzy osoby z personelu szpitala PCZ w Otwocku - przekazała Narożniak.

Niezależnie od opisywanego przypadku, zakażenie stwierdzono u jeszcze jednej osoby z personelu szpitala - mieszkanki powiatu garwolińskiego.

"11 dzieci na kwarantannie"

Z kolei w środę wieczorem sanepid w Otwocku otrzymał informację o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednej z nauczycielek z przedszkola przy Jodłowej. 56-letnia kobieta czuje się dobrze. - Kwarantanną zostało objętych jedenaścioro dzieci oraz dwie osoby z personelu - przekazała Joanna Narożniak.

Jak zaznaczyła, że w tej sprawie wciąż trwa dochodzenie epidemiologiczne i przytoczone dane mogły się zmienić. - Informacje przekazane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Otwocku pochodzą z czwartku - podkreśliła Narożniak.

Ponad 100 zakażeń na Mazowszu w ciągu doby

Resort zdrowia przedstawił w piątek komunikat, w którym poinformował o 657 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższa liczba od początku pandemii w Polsce. W czwartek MZ poinformowało o 615 zakażeniach i do piątku to była najwyższa liczba.

Najwięcej zakażeń odnotowano w piątek na Śląsku (227) i na Mazowszu (104). Ponadto w naszym regionie zmarły dwie osoby.

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Tagi:
Raporty: