Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE SASKIEJ

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace remontowe na ulicy Saskiej. Nie wejdą natomiast w życie zmiany w organizacji ruchu planowane na Smoczej. Drogowcy wstrzymali jej remont.

  Dwoje pracowników Sądu Rejonowego w Otwocku zakażonych koronawirusem

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  kk/pm
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Ministerstwo Zdrowia: 141 nowych przypadków zakażenia, pięć osób zmarłoTVN24
  wideo 2/4
  TVN24Ministerstwo Zdrowia: 141 nowych przypadków zakażenia, pięć osób zmarło

  Z powodu wykrycia koronawirusa u pracowników w Sądzie Rejonowym w Otwocku przez dwa tygodnie odwołane były rozprawy. Ograniczono też obsługę interesantów. Większość spraw zaplanowanych do rozpatrzenia w czerwcu od poniedziałku wraca na wokandę. Jednak jeszcze przez tydzień odwołane będą posiedzenia III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  Informację o zdiagnozowaniu obecności koronawirusa u dwójki pracowników otwockiego sądu potwierdziła inspekcja sanitarna. Jak przekazała nam Joanna Narożniak, rzeczniczka Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, są to osoby spoza powiatu otwockiego. - Dochodzenie epidemiologiczne w ich sprawie prowadzą właściwe terenowo stacje sanitarne - zaznaczyła.

  - Dwa przypadki zakażenia wirusem SARS- CoV- 2 zostały wykryte wyłącznie w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich, który znajduje się w innym budynku niż pozostałe wydziały sądu. Pomieszczenia te zostały zdezynfekowane - poinformowała Kamila Różańska, prezes Sądu Rejonowego w Otwocku.

  Decyzją otwockiej inspekcji sanitarnej kwarantanną domową objęto 12 pracowników sądu oraz ich rodziny. - Pracownicy sądu objęci kwarantanną zostali wytypowani do badań w kierunku COVID-19. Część wymazów została już pobrana. Część osób nadal czeka na badanie - oznajmiła Narożniak. Dodała też, że u osób, które otrzymały już wyniki, były one negatywne. - Wszystkie osoby objęte kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym są w dobrym stanie zdrowia - podkreśliła.

  Sąd Rejonowy w Otwocku GoogleMaps

  Sąd nadal pracuje, ale są ograniczenia

  Od 18 do 29 maja zarządzeniem prezesa Sądu Rejonowego w Otwocku odwołane były wszystkie rozprawy, poza terminami wyznaczonymi w sprawach pilnych. Dodatkowo ograniczony został wstęp do budynku sądu przy ulicy Armii Krajowej oraz do jego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który mieści się przy ulicy Powstańców Warszawy.

  W piątek po południu na stronie sądu opublikowane zostało kolejne zarządzenie, które informuje o odwołaniu posiedzeń w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich w przyszłym tygodniu - to znaczy od 1 do 5 czerwca. Wyjątkiem są dwie sprawy, których sygnatury można odnaleźć w sądowym komunikacie.

  - Od 1 czerwca 2020 roku posiedzenia w I Wydziale Cywilnym i II Wydziale Karnym będą się obywały zgodnie z wyznaczonymi wokandami i zgodnie z regulacjami zawartymi w tarczy 3.0, a zatem przede wszystkim bez ograniczenia w rozpoznawaniu spraw jedynie do spraw pilnych. Sytuacja w sądzie, w tym sytuacja epidemiczna, pozwala na prowadzenie posiedzeń w szerszym zakresie w I i II wydziale - podkreśliła Kamila Różańska.

  Mimo przywrócenia posiedzeń dwóch wydziałów, do budynku sądu wstęp mają wyłącznie pracownicy, służby, strony postępowań i ich pełnomocnicy oraz osoby wzywane na dany dzień do osobistego stawiennictwa bądź umówione do zapoznania się z aktami czy też zamierzające wziąć udział w określonej sprawie jako publiczność. Ograniczona pozostaje także praca Biura Obsługi Interesantów, czytelni akt, biura podawczego i kasy sądowej. Szczegóły dotyczące ich obecnego funkcjonowania dostępne są na stronie sądu.

  KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

  Autor:kk/pm

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: GoogleMaps

  Tagi:
  Raporty: