Centrum Zdrowia Dziecka: 26 pracowników zakażonych, wstrzymano przyjęcia na dwóch oddziałach

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Centrum Zdrowia Dziecka wstrzymało przyjęcia na dwa oddziały
Centrum Zdrowia Dziecka wstrzymało przyjęcia na dwa oddziałyTVN24
wideo 2/2
TVN24Centrum Zdrowia Dziecka wstrzymało przyjęcia na dwa oddziały

Na Kontakt24 otrzymaliśmy informację o ciężkiej sytuacji epidemicznej w Centrum Zdrowia Dziecka. Jak przekazała rzeczniczka placówki, zakażonych jest 26 osób z personelu medycznego, a sytuacja zmienia się każdego dnia. Poinformowała też o aktualnej sytuacji na oddziałach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

W ubiegłym tygodniu na tvnwarszawa.pl pisaliśmy, że na bloku operacyjnym Centrum Zdrowia Dziecka obsługiwana jest tylko jedna z dziesięciu sal. Wykonywane tam były wyłącznie zabiegi ratujące życie. Tymczasem w środę jeden z czytelników poinformował redakcję Kontakt 24, że sytuacja w szpitalu się zmienia. Spytaliśmy o to przedstawicieli CZD.

Wstrzymane przyjęcia na oddziały

Jak przekazała nam rzeczniczka szpitala Katarzyną Gardzińska, od 12 października na bloku operacyjnym dostępne są już wszystkie sale, ale na oddziałach są wstrzymywane przyjęcia. - Pod koniec ubiegłego tygodnia zostały wstrzymane przyjęcia na Oddziale Neurologii i na Oddziale Neonatologii. Wznowienie przyjęć na tych dwóch oddziałach planowane jest pod koniec tego tygodnia - zaznaczyła.

I dodała, że na Oddziale Intensywnej Terapii II trwa z kolei badanie personelu.

Według informacji przekazanych przez Gardzińską, Oddział Onkologii działa normalnie. - Przebywają i są tam przyjmowani pacjenci - podkreśliła.

100 osób w kwarantannie

Rośnie jednak liczba zakażonych. Jak podaje rzeczniczka, 8 października dotyczyło to sześciu lekarzy i siedmiu pielęgniarek. Teraz ta liczba przekroczyła 20. - Liczba zakażonego personelu medycznego w Instytucie Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka na 13 października wynosiła 26 osób. Aktualnie 100 osób z personelu medycznego zostało odsuniętych od pracy i przebywa na kwarantannie - podała rzeczniczka.

Na terenie szpitala przebywa też czterech zakażonych pacjentów. - Sytuacja zmienia się każdego dnia - podsumowała Gardzińska.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości