Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Weekendowe utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców Pragi Północ i Białołęki. Spowodują je prace ciepłownicze na Szwedzkiej, remont torów na Jagiellońskiej oraz frezowanie na Modlińskiej. Będą objazdy i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Dyrektorka przedszkola nie ma koronawirusa. "Wynik negatywny, doszło do pomyłki"

Najnowsze

Autor:
ran/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Jak zadbać o bezpieczne wakacje? Dr Grzesiowski o czterech zasadach

U dyrektorki przedszkola w Wesołej wykryto COVID-19 - taką informację otrzymaliśmy na Kontakt 24. Ratusz potwierdził tę wiadomość, ale później się z tego wycofał. - W laboratorium doszło do pomyłki, wynik jest negatywny - przekazała nam wieczorem rzeczniczka urzędu miasta.

Sprawa dotyczyła placówki numer 434 przy ulicy Praskiego Pułku. Z informacji naszego czytelnika wynikało, że w przedszkolu wykryto koronawirusa.

Wynik jednak negatywny

Spytaliśmy o to ratusz, który sprawuje opiekę nad miejską edukacją. - COVID-19 jest wykryty u dyrektor przedszkola. Zgodnie z procedurą została powiadomiona inspekcja sanitarna - powiedziała nam rano Karolina Gałecka, rzeczniczka urzędu miasta. Potwierdziła, że rodzice zostali poinformowani o sytuacji. Co z przedszkolem? - Dalsze decyzje co do ewentualnego zamknięcia czy kwarantanny podejmuje sanepid – zastrzegła Gałecka.

Ale wieczorem zdementowała te doniesienia. - Informacja o potwierdzonym przypadku COVID-19 u dyrekcji przedszkola w Wesołej okazała się nieprawdziwa. Późnym popołudniem inspekcja sanitarna przekazała informację, że przeprowadzonego testu jest negatywny - poinformowała nas Karolina Gałecka. Jak doszło do przekłamania? - Z informacji, które uzyskałam wynika, że w laboratorium doszło do pomyłki - wyjaśniła.

Zakażenia w przedszkolach

Do tej pory informowaliśmy na tvnwarszawa.pl o przedszkolach: we Włochach, w Wesołej i Wilanowie, gdzie zdiagnozowano koronawirusa wśród dzieci lub pracowników.

embed: 

Autor:ran/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Tagi:
Raporty: