Najwięcej zakażeń znowu na Mazowszu. W Warszawie wzrosła liczba zgonów

Najnowsze

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ponad 11 tysięcy nowych przypadków koronawirusaTVN24
wideo 2/4
TVN24Ponad 11 tysięcy nowych przypadków koronawirusa

Kolejny dzień z rzędu Mazowsze jest województwem z największą liczbą nowych zachorowań na COVID-19, choć zakażeń jest nieznacznie mniej niż dzień wcześniej. Spora ich część pochodzi z Warszawy, gdzie ostatniej doby z powodu koronawirusa i jego współistnienia z innym chorobami zmarło 14 osób.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w sobotę 11 267 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w całym kraju. W sobotę najwięcej zakażeń - 1 383 - potwierdzono w województwie mazowieckim.

Dzień wcześniej Mazowsze również było województwem z największą liczbą nowych zakażeń, jednak przypadków było nieco więcej - pozytywne wyniki testów w piątek otrzymały 1422 osoby. Po poniedziałkowym i wtorkowym spadku zakażeń (kolejno 715 i 768), liczba zachorowań w województwie mazowieckim każdego dnia przekracza 1300 dziennie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Resort poinformował także o śmierci 483 zakażonych osób w całej Polsce. Podano, że z powodu COVID-19 zmarło 108 osób, a z powodu jego współistnienia z innymi schorzeniami - 375.

Z kolei z danych opublikowanych na rządowej stronie wynika, że tylko na Mazowszu zmarło 47 osób zakażonych koronawirusem (w piątek było ich 46). COVID-19 był przyczyną zgonu 10 z nich. Natomiast śmierć 37 osób została spowodowania współistnieniem COVID-19 oraz innych chorób.

Sytuacja w Warszawie

Ostatniej doby obecność koronawirusa potwierdzono u 580 mieszkańców Warszawy. To czwarty dzień z rzędu, gdy liczba nowych infekcji w stolicy przekracza pół tysiąca. Ich liczba spadła na początku tygodnia i znowu wzrasta od środy. Podobną tendencję można zauważyć, porównując poprzednie dwa tygodnie.

Ostatniej doby zmarło 14 warszawiaków zakażonych SARS-CoV-2. 12 z nich cierpiało na choroby współistniejące.

Sobotnie statystyki dotyczące Warszawy są nieznacznie wyższe niż te z piątku, jeśli chodzi o nowe zachorowania (w piątek było ich 557), ale znacznie tragiczniejsze, biorąc pod uwagę liczbę zmarłych - w piątek śmierć poniosło pięć osób, czyli jedna trzecia sobotniej liczby.

Nie są znane statystyki dotyczące 23 listopada, ponieważ w tamtym czasie zmienił się sposób raportowania. Wcześniej codzienne podsumowania dotyczące Warszawy publikowane były na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Od tamtej pory raporty z powiatów można znaleźć wyłącznie w serwisie rządowym.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: