Ponad 1300 nowych zakażeń. Mazowsze z najwyższym wynikiem wśród województw

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
15 października: 8099 zakażeń, zmarło 91 osób
15 października: 8099 zakażeń, zmarło 91 osóbTVN24
wideo 2/2
TVN2415 października: 8099 zakażeń, zmarło 91 osób

W czwartek w województwie mazowieckim potwierdzono 1306 przypadków zakażenia koronawirusem. To najwyższy dobowy wynik od początku pandemii.

Resort zdrowia przekazał w czwartek informację o 8099 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. To kolejny dzień z rzędu, kiedy najwięcej nowych infekcji wykryto na Mazowszu i kolejny, kiedy jest ich ponad tysiąc. W czwartek potwierdzono 1306 nowych zakażeń, natomiast dzień wcześniej o ponad sto mniej - 1188.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też, że powodu COVID-19 w całej Polsce zmarło siedem osób, a z powodu współistnienia zakażenia z innymi schorzeniami zmarły 84 osoby.

Od początku pandemii na Mazowszu wykryto 20 731 zakażeń koronawirusem.

Warszawa w czerwonej strefie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny opublikował też w czwartek liczbę najnowszych zakażeń. W ciągu ostatniej doby przybyły w stolicy 494 zakażenia. Łącznie w stolicy do tej pory odnotowano 9104 przypadki koronawirusa.

Ostatniej dobry zmarła jedna osoba, przybyło 335 ozdrowieńców. Łącznie w Warszawie zmarły z powodu koronawirusa 163 osoby.

Dzień wcześniej, w środę w stolicy wykryto 720 nowych zakażeń. Jedna osoba zmarła.

W czwartek na wspólnej konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego ogłoszono listę 152 powiatów, gdzie obowiązywać będzie czerwona strefa. Wśród nich znalazła się Warszawa.

Wcześniej, w związku z tak dużym dobowym przyrostem nowych infekcji SARS-CoV-2 rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz był pytany na środowej konferencji, czy Warszawa zostanie wpisana na listę tak zwanych powiatów czerwonych, gdzie obowiązują dodatkowe obostrzenia. - Nie będę ukrywał, że zmierzamy w kierunku ogłoszenia znowu ponad stu powiatów jako czerwonych. I zapewne znowu będzie w tym dużo miast - przyznał rzecznik.

- Jak widzimy po dzisiejszych wynikach, dość niepokojąco rozwija się sytuacja w dwóch województwach, w których mamy największe miasta Polski. Na te wyniki rzutują stolice tych województw. Mazowsze to jest w granicach 720 zakażeń z samej tylko Warszawy - mówił Andrusiewicz w środę.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości