Przygotuj się na:

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO - PRÓBY I UROCZYSTOŚCI

W środę odbędzie się próba generalna przed obchodami Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego. W sobotę na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości państwowe. Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

Jeden z najwyższych wyników nowych zakażeń na Mazowszu. Wzrost w Warszawie

Najnowsze

Autor:
mp/dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Właściciel i pracownicy salonu zachowali się wzorowo"TVN24
wideo 2/5
TVN24"Właściciel i pracownicy salonu zachowali się wzorowo"

O 95 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie mazowieckim poinformował w czwartek resort zdrowia. W samej Warszawie liczba zachorowań po raz kolejny w tym miesiącu przekroczyła 40.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ministerstwo Zdrowia podało dane dotyczące liczby nowych zakażeń i śmierci spowodowanych koronawirusem. W czwartek potwierdzono 615 przypadków w Polsce. To największa liczba zakażonych od początku epidemii w Polsce.

Wciąż najwięcej nowych przypadków pojawia się na Śląsku i Małopolsce, gdzie COVID-19 zdiagnozowano odpowiednio u 160 i 133 osób. Na trzecim miejscu pozostaje Mazowsze (95). To bardzo duży wzrost względem poprzedniej doby, kiedy w województwie potwierdzono 43 zakażenia. W ubiegły czwartek na Mazowszu odnotowano jeszcze wyższą liczbę nowych zakażeń (105), ale wcześniej tak wysokie wartości pojawiały się w kwietniu.

Liczba 95 nowych zakażeń to dziewiąty najwyższy wynik na Mazowszu od początku epidemii.

W czwartek resort poinformował także o śmierci kolejnych 15 osób pomiędzy 59. a 91. rokiem życia. Wśród nich znalazła się jedna osoba z województwa mazowieckiego - z Radomia.

Jak podaje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie, w ciagu ostatniej doby w stolicy zarejestrowano 41 nowych zakażeń. To trzeci najwyższy bilans zakażeń w lipcu. Więcej infekcji odnotowano tylko 27 lipca - 47 przypadków oraz 22 lipca - 43 zachorowania. W czwartek w Warszawie nie odnotowano żadnego zgonu z powodu koronawirusa. Kolejnych 10 osób uzyskało status ozdrowieńca.

Koronawirus w salonie fryzjerskim w Warszawie

Jak informowaliśmy we wtorek, niewielkie ognisko zakażeń w Warszawie pojawiło się w jednym z salonów fryzjerskich, gdzie koronawirusa zdiagnozowano u czterech pracowników. Jak ustaliła w czwartek reporterka TVN24 Agata Zamęcka, pod koniec ubiegłego tygodnia gorzej poczuło się dwóch pracowników. Udali się do lekarza, a ten, na podstawie opisywanych objawów, zdecydował o przeprowadzeniu testu na koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny.

Pracownicy natychmiast poinformowali o wyniku właściciela salonu. Ten z kolei powiadomił sanepid, pozostałych pracowników oraz klientów. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego w salonie była prowadzona ewidencja osób, które go odwiedzały. W wyniku prowadzonego dochodzenia epidemiologicznego na kwarantannę trafiło 120 osób. U 60 z nich zostanie przeprowadzony test w kierunku COVID-19.

Od początku epidemii w Polsce zdiagnozowano 45 031 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1 709 osób.

Autor:mp/dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Leszek Szymański

Tagi:
Raporty: