Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Ponad 700 nowych zakażeń na Mazowszu, jedna osoba zmarła

Najnowsze

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Dworczyk: do tej pory zutylizowano 26 dawek szczepionkiTVN24
wideo 2/4
TVN24Dworczyk: do tej pory zutylizowano 26 dawek szczepionki

W poniedziałek najwięcej nowych zakażeń wykryto w województwie mazowieckim, jednak ich liczba jest mniejsza niż w ostatnich dniach – wynosi 746. Nieco więcej niż połowa nowych infekcji pochodzi z Warszawy. Z rządowych danych wynika, że na Mazowszu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarła jedna osoba.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 4432 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w kraju. Najwięcej nowych zakażeń - 746 - odnotowano w województwie mazowieckim.

Od ubiegłego tygodnia Mazowsze pozostaje na czele listy województw z największą liczbą nowych zakażeń koronawirusem. Jednak od niedzieli utrzymuje się ona poniżej tysiąca; tego dnia pozytywne wyniki testów otrzymały 903 osoby.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Ministerstwo poinformowało także o śmierci 42 zakażonych osób w całej Polsce. Podano, że z powodu COVID-19 zmarło osiem osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 34 osoby. Na Mazowszu zmarła jedna osoba w powiecie ciechanowskim, która cierpiała na choroby współistniejące z COVID-19.

Od początku epidemii w Polsce łącznie potwierdzono zakażenie u 1 322 947 osób. Zmarło 29 161 z nich.

W ciągu ostatniej doby w Polsce wykonano ponad 25,4 tysiąca testów na koronawirusa. Ich liczba również spadła - w niedzielę było ich 29,6 tysiąca, a w sobotę 27,6. Dla porównania, w piątek rząd informował o 46,7 tysiącach przeprowadzonych testów.

Sytuacja w Warszawie

Ostatniej doby pośród warszawiaków wykryto 379 nowych zakażeń koronawirusem. Dzień wcześniej było ich mniej – 342, a w sobotę - 393. W pierwszy dzień roku resort zdrowia informował zaś o 508 nowych infekcjach, a w sylwestra – 706.

W grudniu dobowa liczba nowych infekcji w stolicy ani razu nie przekroczyła tysiąca. Najwięcej potwierdzono ich 24 grudnia – 816, najmniej było ich 28 grudnia – 172.

Z poniedziałkowych danych wynika, że ostatniej doby nie odnotowano w stolicy zgonów osób chorych na COVID-19. Podobnie sytuacja wyglądała w niedzielę.

Nie są znane statystyki dotyczące 23 listopada – tego dnia zmienił się sposób raportowania. Wcześniej codzienne podsumowania publikowane były na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Od tamtej pory raporty z powiatów można znaleźć wyłącznie w serwisie rządowym.

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: