Najnowsze

Ponad 900 nowych zakażeń koronawirusem na Mazowszu

Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
3 stycznia: 5 739 nowych zakażeń. Zmarło ponad 60 osóbTVN24
wideo 2/6
TVN243 stycznia: 5 739 nowych zakażeń. Zmarło ponad 60 osób

Liczba nowych zakażeń koronawirusem na Mazowszu spadła w niedzielę poniżej tysiąca. Ale od tygodnia pozostaje ono województwem z najwyższym dobowym przyrostem nowych infekcji. Ostatniej doby zmarły dwie osoby, u których stwierdzono COVID oraz choroby współistniejące.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

W niedzielnym raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 5739 nowych i potwierdzonych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 61 osób, które chorowały na COVID-19. Pośród nich 54 cierpiały na choroby współistniejące. Od początku pandemii w Polsce infekcję SARS-CoV-2 wykryto u 1 318 562 osób, z których nie żyje 29 119. 

Od tygodnia Mazowsze pozostaje na czele listy województw z największą liczbą nowych zakażeń koronawirusem. Ostatniej doby spadła ona jednak poniżej tysiąca, bowiem do niedzielnego poranka pozytywne wyniki testów otrzymały 903 osoby.

Powyżej pół tysiąca infekcji odnotowano także w województwach pomorskim (705), kujawsko-pomorskim (673) oraz zachodniopomorskim (518).

W ciągu 31 dni grudnia tylko 11 razy dobowa liczba nowych zakażeń w województwie spadała poniżej tysiąca. Najwięcej potwierdzono ich w Wigilię - 1824, najmniej cztery dni później, 28 grudnia - 409. Nowy rok rozpoczął się natomiast od 1453 nowych infekcji SARS-CoV-2, dzień później było ich 1046.

W rządowym serwisie dotyczącym pandemii w Polsce podano w niedzielę, że na Mazowszu zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem. Obie chorowały na COVID-19 oraz choroby współistniejące.

Ponad 300 nowych infekcji w Warszawie

Ostatniej doby pośród warszawiaków wykryto 342 nowe zakażenia koronawirusem. Ich liczba spada od czwartku. Poprzedniej doby było ich 393. W pierwszy dzień roku resort zdrowia informował o 508, a w sylwestra - 706.

W grudniu dobowa liczba nowych infekcji w stolicy ani razu nie przekroczyła tysiąca. Najwięcej potwierdzono ich 24 grudnia - 816, najmniej było ich 28 grudnia - 172.

Z niedzielnych danych wynika, że ostatniej doby nie odnotowano w stolicy zgonów osób chorych na COVID-19.

Nie są znane statystyki dotyczące 23 listopada - tego dnia zmienił się sposób raportowania. Wcześniej codzienne podsumowania publikowane były na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Od tamtej pory raporty z powiatów można znaleźć wyłącznie w serwisie rządowym.

Szczepienia przeciw COVID-19

Akcja szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczęła się w Polsce 27 grudnia. Jako pierwsi - w "etapie zero" - mają być zaszczepieni przede wszystkim medycy i pracownicy ochrony zdrowia. W przyjętym 15 grudnia Narodowym Programie Szczepień wymienieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), ale także pracownicy domów pomocy społecznej czy pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Chodzi również o osoby wykonujące zawody medyczne, czyli udzielające świadczeń zdrowotnych, w tym diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów czy psychologów klinicznych (włącznie z pracownikami prywatnych podmiotów). Szczepieniami objęci zostaną również pracownicy techniczni i administracyjni podmiotów leczniczych, laboratoriów diagnostycznych, transportu medycznego, a także nauczyciele akademiccy uczelni i studenci kierunków medycznych.

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: