Najnowsze

Mazowsze: liczba nowych zakażeń koronawirusem po raz pierwszy przekroczyła osiem tysięcy

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Rzecznik GIS: mogę potwierdzić słowa głównego inspektora sanitarnego, że dziś niestety osiągniemy rekord zakażeń
TVN24Rzecznik GIS: mogę potwierdzić słowa głównego inspektora sanitarnego, że dziś niestety osiągniemy rekord zakażeń

Dobowa liczba nowych zakażeń koronawirusem na Mazowszu po raz pierwszy przekroczyła osiem tysięcy. W stolicy potwierdzono w środę ponad 3400 nowych infekcji SARS-CoV-2. To najwyższy bilans od początku pandemii w Polsce.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę rano o 53 420 nowych zakażeniach koronawirusem. Od początku pandemii to największa liczba nowych przypadków potwierdzonych w ciągu doby. Przed tygodniem resort informował o 30 586 potwierdzonych infekcjach. Dzisiejsza liczba zakażeń jest więc wyższa o 22 834. To wzrost o 74 procent.

Najwięcej nowych infekcji SARS-CoV-2 wykrytych zostało na Mazowszu - 8524. Pułap ośmiu tysięcy przekroczono także w województwie śląskim (8042). Kolejna pod względem liczby nowych zakażeń jest Wielkopolska, gdzie zdiagnozowano ich 4583.

Od tygodnia na Mazowszu dobowo potwierdzanych jest ponad pięć tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Tymczasem podczas trzeciej oraz czwartej fali pandemii, czyli w marcu i listopadzie ubiegłego roku, tylko sześciokrotnie przekroczono taką liczbę.

Ze środowego raportu resortu zdrowia wynika, że na Mazowszu zmarło 21 osób z COVID-19. Pośród nich 17 osób cierpiało również na choroby współistniejące.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ponad 3400 nowych zakażeń koronawirusem w Warszawie

W Warszawie potwierdzono ostatniej doby 3408 nowych zakażeń koronawirusem. To najwyższy dobowy bilans od początku pandemii. Dotychczas tylko raz wykryto w stolicy ponad trzy tysiące infekcji w ciągu jednego dnia - resort zdrowia informował o tym 22 stycznia tego roku.

Odsetek osób zakażonych koronawirusem w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców wynosi obecnie w Warszawie 19,00.

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w stolicy zmarło dziesięć osób, które chorowały na COVID-19. Zdiagnozowano u nich także choroby współistniejące.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości