Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Korki. Zepsuta studzienka w alei Prymasa Tysiąclecia

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plUtrudnienia w alei Prymasa Tysiąclecia

Awaria studzienki w alei Prymasa Tysiąclecia. Na miejscu występowały duże utrudnienia w ruchu.

Do awarii doszło za rondem Zesłańców Syberyjskich, w kierunku Woli. "Pogotowie drogowe Zarządu Dróg Miejskich zabezpieczyło miejsce. Awaria powinna być usunięta jeszcze dzisiaj" - zapewniali w mediach społecznościowych drogowcy.

- Doszło do zapadnięcie opaski studzienki, klapa nie została uszkodzona - precyzowała Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Wyłączony był prawy pas ruchu w kierunku Woli, przez co tworzyły się korki.

Jak poinformowała Gałecka, awaria została naprawiona przed godziną 18. Pas ulicy był jednak zablokowany jeszcze przez godzinę, ponieważ "asfalt musiał zawiązać się wokół studzienki".

Problem ze studzienkami

Nie pierwszy raz informowaliśmy na tvnwarszawa.pl o podobnym problemie. Pisaliśmy o uszkodzonym włazie czy pękniętym pierścieniu otaczającym właz.

W czerwcu ubiegłego roku studzienka była powodem wydarzeń godnych filmu Barei. Drogowcy przez blisko 13 godzin walczyli z klapą. Najpierw były cztery nieudane próby dopasowania nowego włazu. Ostatecznie, trzeba było wymienić całą metalową obręcz i zamontować nową klapę, co spowodowało ogromne utrudnienia.

Aleja Prymasa Tysiąclecia łączy trasę S8 z Alejami Jerozolimskimi, jest więc jedną z najważniejszych arterii w mieście. Codziennie jeżdżą tamtędy setki samochodów osobowych, ciężarówek i autobusów komunikacji miejskiej, dlatego drogowcy zapowiedzieli przetarg na wymianę studzienek.

Jak wyjaśniła Karolina Gałecka, poniedziałkowa awaria wynikła z tego, że kiedyś budując jezdnię nie brano pod uwagę kwestii regulacji studzienek, kwestii poziomowania studzienek, tak aby one były na równi z poziomem jezdni i używano materiałów gorszej jakości, głównie cementu, który był kładziony wokół opaski na studzience.

- W al. Prymasa Tysiąclecia mamy ok. 140 studzienek. Część z nich była wymieniana. Część z nich na pewno wymaga wymiany - zaznaczyła. - Wkrótce ogłosimy przetarg na wymianę uszkodzonych włazów i regulację tych, które nie są na równi z asfaltem. Ten przetarg będzie dotyczył w sumie ponad 200 włazów. To nie tylko włazy w al. Prymasa Tysiąclecia, ale również na innych często uczęszczanych arteriach, jak Trasa Siekierkowska, Łazienkowska, al. Krakowska czy ul. Starzyńskiego - dodała.

Utrudnienia w alei Prymasa Tysiąclecia | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
Utrudnienia w alei Prymasa Tysiąclecia | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
Utrudnienia w alei Prymasa Tysiąclecia | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

kz/PAP/b