Korki na wylotówce. Wołomin chce zmian

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plPrace przy remoncie spowodowały duże utrudnienia w ruchu

Władze Wołomina domagają się zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu dróg krajowych 631 i 634. Trwa tam remont, który powoduje gigantyczne utrudnienia. - Nie są dopuszczalne utrudnienia powodujące paraliż ruchu w skali całych miast i powiatu - alarmują.

Prosimy o podjęcie niezwłocznej interwencji, która spowoduje usprawnienie ruchu na skrzyżowaniu DW 634, DW 631, między innymi zmianę cyklu regulacji sygnalizacji świetlnej, tak, aby była dostosowana do faktycznych potrzeb ruchu i udostępnienie pasów do prawoskrętu. Szczególnie, że spodziewane działania w celu poprawy sytuacji nie niosą za sobą większych nakładów - czytamy w piśmie wystosowanym do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przez Ryszarda Maziara, burmistrza Wołomina.

"Olbrzymie utrudnienia"

MZDW od lutego 2014 roku prowadzi prace przy przebudowie dwu kilometrowego odcinka drogi 631. W ubiegłym tygodniu na skrzyżowaniu dróg 631 i 634, które jest przebudowywane, stanęła sygnalizacja świetlna.

To spowodowało olbrzymie korki tak przy wyjeździe z Warszawy jak i w odwrotną stronę, od strony Nieporętu. W poniedziałek było jeszcze gorzej.

Wprowadzona zmiana spowodowała zatamowanie ruchu na DW 634, DW 631, na drogach dojazdowych, a co za tym idzie znaczące utrudnienia w ruchu dla tysięcy mieszkańców Wołomina i wielu miejscowości powiatu, którzy codziennie dojeżdżają do pracy i do warszawskich szkół - piszą władze Wołomina we wniosku do zarządcy drogi.

Pismo zostało wysłane w piątek. Na razie nie ma na nie odpowiedzi.

Pismo w sprawie nowej organizacji ruchuUrząd Miejski w Wołominie

Inwestycja za 45,8 mln złotych

Rozbudowa dwukilometrowego odcinka drogi 631 na odcinku od granic miasta do węzła z projektowaną drogą ekspresową S17 węzeł Zielonka, rozpoczęła się w lutym tego roku. Na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich prace wykonuje firma Skanska.

Zakres prac obejmuje między innymi rozbudowę drogi z jednojezdniowej do dwujezdniowej. Na całym odcinku powstanie także chodnik, ścieżka rowerowa, ekrany akustyczne oraz oświetlenie uliczne. Przebudowane zostaną także skrzyżowania z ulicą Szwoleżerów, Powstańców, Bankową i Kolejową.

Inwestycja, która pochłonie prawie 45,8 milionów złotych, powinna zakończyć się do końca czerwca 2015r. Zadanie jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

27 tysięcy samochodów dziennie

Droga wojewódzka nr 631 to jedna z najbardziej obciążonych „dróg wlotowych” do Warszawy. Jak informuje MZDW, natężenie ruchu to 27 tys. pojazdów na dobę. Arteria o długości ok. 45 km łączy Warszawę i Nowy Dwór Mazowiecki. Droga biegnie przez miejscowości Ząbki, Zielonka, Marki, Wólka Radzymińska, Nieporęt, Zegrze Południowe, Wieliszew, Poniatów.

Mapy dostarcza Targeo.pl

Sytuacja na drodze w ubiegłą niedzielę:

Korek na wylotówce
Korek na wylotówce Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

su,kś/r

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości