Korek w al. Niepodległości to przedsmak budowy metra

Warszawa

| From Official WebsiteRemont torów na Nowowiejskiej / fot

- Dlaczego ten remont nie jest robiony w wakacje?! - pytają wściekli kierowcy, którzy utknęli w korku, w al. Niepodległości, spowodowanym przez modernizację torowiska w ul. Nowowiejskiej. Tramwaje Warszawskie tłumaczą, że inaczej się nie dało. A my dla kierowców nie mamy dobrych wiadomości: wszystko to przez budowę II linii metra, która dopiero się rozkręca.

Remont torowiska na ulicy Nowowiejskiej, razem z modernizacją rozjazdów na pl. Zbawiciela i skrzyżowaniu z al. Niepodległości wiąże się z budową metra pośrednio. To właśnie tędy prowadzone będą tramwajowe objazdy, gdy zamknięta zostanie ulica Marszałkowska na wysokości Metra Świętokrzyska.

- Tory w ciągu ulicy Nowowiejskiej były bardzo zniszczone. Ich remont planowaliśmy od dawna, ale ostateczny termin musieliśmy pogodzić z budową metra i z kilkoma innymi poważnymi remontami zaplanowanymi na ten rok - tłumaczy Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich. - Utrudnień nie da się uniknąć - rozkłada ręce.

Remont skrzyżowania potrwa do 8 maja. Do tego czasu organizacja ruchu będzie się zmieniać jeszcze kilka razy. Remont torów na Nowowiejskiej skończy się 29 maja. Ulica będzie przejezdna kilka dni później.

roody/mz