Koparka zahaczyła o pociąg. Kilka godzin utrudnień

Warszawa

PKP wstrzymało ruch pociągów, a podróżni musieli liczyć się z utrudnieniami. Na linii radomskiej koparka zahaczyła o pociąg. Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Ludzie utknęli w polu... parę godzin opóźnień" - napisał na Kontakt 24 Tom.

Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, w czwartek rano koparka wykonywała pracę pomiędzy przystankami Warszawa Dawidy i Warszawa Jeziorki. Podróżni musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Ruch pociągów pomiędzy Warszawą Okęciem a Piasecznem był wstrzymany. Składy były m.in. kierowane na trasy okrężne bądź odwoływane.

Nieodpowiednie zachowanie operatora

- Polskie Linie Kolejowe oczekują od wykonawcy robót bezpiecznego prowadzenia prac. Obecnie wykonawca ustala przyczyny nieodpowiedniego zachowania operatora koparki, która zahaczyła o przejeżdżający pociąg - poinformował Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. Jak czytamy w komunikacje, o godzinie 11 ruch pociągów na odcinku pomiędzy Warszawą Okęciem a Piasecznem został wznowiony.

Koleje Mazowieckie podały również, że do godz. 13 wprowadzone były honorowane bilety kolejowe w autobusach miejskich.

To nie pierwsze utrudnienia kolejowe. Na początku lutego pisaliśmy o zerwanej sieci trakcyjnej. Na trasie Warszawa-Piaseczno nie kursowały pociągi.

Słup uszkodził sieć trakcyjną
Lech Marcinaczk / tvnwarszawa.pl

ank/popi