Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Koparka wjechała w dystrybutor na stacji benzynowej

  TVN Warszawa

  Koparka wjechała w dystrybutorLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
  wideo 2/2

  Koparka wjechała w dystrybutor paliwa na stacji benzynowej na Woli. Teren zabezpieczały policja i straż pożarna. Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

  Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl. - Kierowca dużej koparki wjechał w dystrybutor paliwa, który przewrócił się. Pojazd stoi pod kątem 30 stopni. Na miejscu są policja, straż pożarna i pogotowie - relacjonował Lech Marcinczak. - Stacja przy Kercelaku została zamknięta - dodał nasz reporter.

  Jak dowiedzieliśmy się od policji, przyczyną zdarzenia mogło być zasłabnięcie operatora koparki. - 39-latek, który jechał ulicą, zasłabł i nieszczęśliwie wjechał na teren stacji, a potem uderzył w dystrybutor - wyjaśniała Kamila Szulc z Komendy Stołecznej Policji.

  Policjantka zapewniała, że nie było konieczności ewakuacji mieszkańców okolicznych budynków.

  "Miał drgawki"

  Na miejscu jako pierwsi pojawili się strażacy, którzy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. - 39-latek miał drgawki, trudno było nawiązać z nim kontakt. Po przyjeździe pogotowia przekazaliśmy go ratownikom medycznym - przekazał kapitan Stankowski ze stołecznej straży pożarnej.

  I dodał, że sytuacja na miejscu jest już opanowana. - Zabezpieczyliśmy wyciek. Standardowo zasypaliśmy go sorbentem. Z dystrybutora wyciekło około 50 litrów paliwa. Pracownicy stacji musieli zamknąć zawory - podsumował strażak.

  Koparka, która wjechała w dystrybutor została zabrana przez właściciela.

  md/b