Koparka wjechała pod pociąg

Warszawa

fot. Targeo.plMiejsce zderzenia

Ponad trzy godziny trwały utrudnienia na trasie Warszawa Zachodnia - Warszawa Włochy. Na jednym z torów pociąg Kolei Mazowieckich uderzył w koparkę. Operator koparki miał 1,3 promila alkoholu we krwi. Informacje o utrudnieniach dostaliśmy na Kontakt 24.

"Po godzinie 17:00 pociąg podmiejski jadący w kierunku stacji Warszawa Włochy, około 400 metrów przed tą stacją wjechał w koparkę. Pociągi są poopóźnianie i jeżdżą bardzo wolno" - zaalarmował redakcję Kontaktu 24 internauta.

Wieczorem więcej informacji przekazał Jan Telecki, dyrektor PKP PLK: niedaleko stacji Warszawa Włochy prowadzone są prace. W pewnym momencie koparka znalazła się na torze nr 2. W tym czasie nadjeżdżał akurat pociąg KM. Maszynista nie zdążył się zatrzymać i uderzył w nią. Ta się przechyliła tak niefortunnie, że zablokowała dodatkowo tor nr 3 - opisuje Telecki.

Na miejscu pracowała komisja wypadkowa. Ruch przywrócono po godz. 20.30.

Wcześniej policja twierdziła, że do żadnego zderzenia nie doszło. - Operator wjechał na torowisko i nie mógł z niego zjechać. Nie było żadnego zderzenie - mówił w rozmowie z tvnwarszawa.pl Artur Chwiłka z Komendy Stołecznej Policji. Jak dodał, operator koparki był pijany. - Miał 1,3 promila alkoholu we krwi – informował.

Utrudnienia dla pasażerów

Koleje Mazowieckie na swojej stronie internetowej informują o poważnych utrudnieniach.

Ruch pociągów na torze Warszawa Zachodnia - Warszawa Włochy został wstrzymany. Pociągi na tym odcinku kierowane były innymi trasami.

Odwołano także kilka kursów: nr 21350 rel. Dęblin (16:40) - Grodzisk Mazowiecki (19:27) - odwołany na odcinku Warszawa Zachodnia - Grodzisk Mazowiecki. Podróżni mogą skorzystać zastępczo z poc. nr 233 rel. Warszawa Wschodnia (18:49) - Warszawa Zachodnia (19:05) - Skierniewice (20:17).

bf/par