"Konstruował petardę", urwało mu obie dłonie

Najnowsze

TVN24Akcja służb na Pradze Południe

We wtorek wieczorem do szpitala trafił młody mężczyzna, który stracił obie dłonie. Prawdopodobnie konstruował petardę. Jak relacjonował reporter tvnwarszawa.pl, w jego mieszkaniu mogło być więcej materiałów wybuchowych. Budynek ewakuowano.

Do wypadku doszło we wtorek przed godz. 19 w jednym z mieszkań przy ul. Garwolińskiej 14, na Pradze Południe.

- Działania zakończyły się przed północą. Mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań - powiedziała w środę rano Ewa Szymańska-Sitkiewicz ze stołecznej policji.

Co wyniesiono z mieszkania? - Trwają ustalenia - ucięła.

Wybuch i ewakuacja

We wtorek po godzinie 22 pirotechnicy podjęli decyzję o ewakuacji wszystkich lokali poniżej 5. piętra budynku. Została ona zarządzona właśnie na czas wynoszenia z mieszkania znalezionych tam materiałów.

Już wcześniej ewakuowani byli mieszkańcy dwóch kondygnacji. - W mieszkaniu może być więcej materiałów wybuchowych. Ewakuowanych zostało około 20 osób z czwartego i szóstego piętra (wybuch był na piątym). Wszyscy rozeszli się po sąsiadach, nie marzną przed blokiem - relacjonował Lecz Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

- Najprawdopodobniej mężczyzna uzbrajał albo rozbrajał jakiś ładunek wybuchowy, który wybuchł mu w rękach, urywając dłonie do wysokości nadgarstków - informował.

Wybuch przy ulLech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

"Dłonie przekazaliśmy karetce pogotowia"

Na miejscu byli też strażacy. - Nasz zastęp był wezwany do pożaru, który miał powstać po wybuchu, jednak zgasł on samoistnie. Udzieliliśmy pierwszej pomocy poszkodowanemu, zabezpieczyliśmy jego kikuty oraz dłonie i przekazaliśmy karetce pogotowia - poinformował dyżurny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Wybuch przy ul. Garwolińskiej 14Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

ło/su/ec/r