Konkurs na szefa ZTM. Prezydent zaprasza "doświadczonych fachowców"

Warszawa

Ratusz szuka dyrektora ZTM

Skończy się bezkrólewie w Zarządzie Transportu Miejskiego? Ratusz ogłosił konkurs na szefa tej jednostki. Od czasu gdy w niejasnych okolicznościach do dymisji podał się Leszek Ruta, w ZTM rządzi wicedyrektor Andrzej Franków.

O ogłoszonym konkursie poinformowała w serwisach społecznościowych Hanna Gronkiewicz-Waltz : "Ogłosiliśmy konkurs na dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. Zapraszam doświadczonych fachowców do składania swoich ofert. Termin upływa 18 listopada."

Nowy dyrektor będzie przede wszystkim nadzorował funkcjonowanie transportu miejskiego. Będzie również odpowiedzialny za budżet spółki.

Kandydat na następcę odwołanego Leszka Ruty musi mieć wyższe wykształcenie techniczne lub ekonomiczne. Wymagany jest również minimum 5-letni staż pracy oraz 5-letnie doświadczenie na stanowisku związanym z realizowaniem i planowaniem transportu.

Nadmierny stres i rozmowy telefoniczne

Jak zaznaczono w ogłoszonym konkursie: stanowisko dyrektora wiąże się z "nadmiernym stresem, rozmowami telefonicznymi", a także "bezpośrednim kontaktem z klientami".

Nowy dyrektor jest potrzebny, po tym jak stanowisko stracił Leszek Ruta. W połowie lipca urzędnik podał się do dymisji.

Nieoficjalnie podawano kilka powodów jego odejścia. O losach dyrektora miało przesądzić zamieszanie ze zmniejszeniem liczby linii autobusowych i proponowane zawieszenie nocnych kursów metra w weekendy, co krytykowali warszawiacy.

bf//ec