Koniec wakacyjnej sielanki Ciasno na drogach

Warszawa

fot

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wzmaga się ruch na warszawskich drogach. W czwartkowym, porannym szczycie kierowcy spodziewali się, że staną w gigantycznych korkach. - Ruch jest wzmożony, ale odbywa się w miarę płynnie- informuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Po wakacyjnej sielance przyszła pora na ciężką pracę w szkolnej ławce. Dla kierowców to też moment, w którym jazda po Warszawie zaczyna się robić, delikatnie mówiąc, nieprzyjemna. Pomimo, że w wakacje wiele miejsc było zakorkowanych, to bez wątpienia od września ruch jest znacznie większy.

Czwartkowy poranek nie taki straszny

Dzisiejszy poranek jest bardzo łaskawy dla kierowców. - Mosty, takie jak Poniatowskiego, Śląsko- Dąbrowski są przejezdne jak w weekend - relacjonuje Krysztofiński. -Taka sama sytuacja jest na ul. Marszałkowskiej, Puławskiej i w al. Niepodległości. Jest sporo samochodów, ale nie ma zatorów- dodaje. Nawet Dolinka Służewiecka, na której często się stoi, w czwrtek około godz. 7.00 była przejezdna.

Oczywiście są miejsca, na których tradycyjnie jest ciasno. - Na moście Grota- Roweckiego jak również na Siekierkowskim trzeba spędzić więcej czasu, tak samo na Wisłostradzie między mostem Śląsko-Dąbrowskim, a Gdańskim. Tam też się korkuje- informuje Krysztofiński.

W poniedziałek będzie gorzej

Na dobrą sytuację na drogach wpływa fakt, że nie wszyscy wrócili jeszcze z urlopów. W poniedziałek może być gorzej.

Podróż samochodem nie ułatwiają w wielu miejscach rozpoczęte już remonty. Powodują one zmiany w organizacji ruchu, które nie ułatwiają życia mieszkańcom. By jeździło się lepiej, teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość. - Oczywiście, na całej Trasie Toruńskiej, w dojeździe do węzła Łopuszańska, na ul. Targowej jak zawsze kierowcy stracą czas na staniu w korku- relacjonuje Krysztofiński. A to dopiero początek utrudnień. Z powodu budowy II linii metra zamkniętych zostanie wiele ulic. Już dziś powinniśmy zastanowić się nad zmianą naszych czterech kółek, na komunikację miejską.

ul
Wisłostrada fot
Wisłostrada fot
ul
ul
ul
Wisłostrada fot
Wisłostrada fot
ul
ul
ul

su/ec