Koniec wakacji. Zmiany w rozkładach KM i SKM

Warszawa

KMZmiany na kolei od 2 września

Od 2 września pasażerów czekają zmiany w rozkładach jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Część pociągów będzie miała skróconą trasę, inne w ogóle nie wyjadą na tory.

Od 2 do 8 września wstrzymany będzie ruch kolejowy do Lotniska Chopina. Kontynuowana będzie bowiem naprawa rozjazdu na stacji Warszawa - Lotnisko Chopina. Rozjazd został uszkodzony w czerwcu, w wyniku wykolejenia pociągu.

W tym czasie linia S2 będzie dojeżdżała tylko do przystanku Warszawa Służewiec, a linie S3 i KML zostaną skrócone do Dworca Zachodniego.

ZTM uruchomi linię zastępczą ZS2, która będzie kursować z przystanku PKP Służewiec (wiadukt ul. Marynarskiej) tylko w kierunku lotniska.

Utrudnienia w Legionowie

Od 2 do 11 września wyłączony z ruchu zostanie z kolei odcinek z Legionowa do Legionowa - Piasków. W tym czasie trasy wszystkich pociągów linii S3 i S9 zostaną skrócone do stacji Legionowo.

W dni robocze, w godzinach szczytu uruchomiana będzie linia zastępcza linia autobusowa ZS9, która będzie kursowała na trasie: Wieliszew UG – Łajski – PKP Michałów-Reginów – PKP Legionowo.

Dodatkowo skorygowana zostanie także trasa linii autobusowej 731, która będzie dojeżdżała do stacji Legionowo.

Po zakończeniu prac na odcinku do stacji Legionowo Piaski od 12 września wstrzymany zostanie ruch na odcinku z Legionowa Piaski przez Michałów-Reginów do Wieliszewa. Pociągi nie będą tam kursowały do 6 października.

W tym okresie pociągi S3 i S9 będą kursować na trasie skróconej do stacji Legionowo lub Legionowo Piaski (zgodnie z rozkładem). W dalszym ciągu uruchamiana będzie również linia zastępcza ZS9 z Wieliszewa do stacji w Legionowie.

Ponadto linia S1 wróci na swoją stałą trasę. Zlikwidowane zostaną linie S10 i S11.

Skrócone kursy Kolei Mazowieckich

Zmiany w rozkładzie jazdy zapowiedziały również Koleje Mazowieckie. Zmieniony rozkład będzie obowiązywał do 19 października.

Na linii KM1 (Warszawa – Skierniewice) część pociągów będzie kursować w skróconej relacji do/ze stacji Żyrardów.

Na linii KM6 (Warszawa – Małkinia) za pociągi nr 7920, 7955 oraz 7957 będzie uruchomiona komunikacja zastępcza. Podobnie będzie na linii KM33 (Kutno – Sierpc) tam komunikacja zastępcza będzie za pociągi nr 51330, 51332, 15333 oraz 15335.

Zmiany też dla pasażerów z Tłuszcza i Ostrołęki. Na linii KM29 komunikacja zastępcza będzie uruchomiona na odcinku: Ostrołęka - Pasieki w dniach 14-15 września oraz na odcinku Przetycz - Wyszków w dniach 28-29 września.

Koleje Mazowieckie zapowiadają również, że częstym zmianom będzie ulegał rozkład jazdy linii KM8 (Warszawa – Skarżysko Kamienna), KM26 (Radom – Dęblin) oraz KM9 (Warszawa – Działdowo). Szczegóły mają być na bieżąco podawane na stronie internetowej przewoźnika.

bf/roody