Koniec sezonu na Wiśle. W weekend ostatnie rejsy

Warszawa

W najbliższą sobotę i niedzielę sympatycy podróży po Wiśle będą mieli ostatnią już w tym roku okazję, aby wyruszyć w rejs do Serocka, skorzystać z przepraw promami i przepłynąć się tramwajem wodnym. Warszawskie Linie Turystyczne kończą tegoroczny sezon podróży po Wiśle.

Tegoroczny, szósty, sezon rozpoczął się 1 maja. Miał zakończyć się 31 sierpnia, ale ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców Warszawy wodnymi wycieczkami zostały zorganizowane dodatkowe kursy szóstego i siódmego września.

- Najprawdopodobniej już więcej rejsów w tym sezonie nie będzie. Ze względu na duże zainteresowanie, jako zakończenie sezonu, zdecydowaliśmy się uruchomić te dodatkowe rejsy. Wszystkie zasady dotyczące biletów są takie same jak przez cały lipiec i sierpień - powiedział PAP rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie Igor Krajnow.

"Zefirem" do Serocka

Rejsy statkiem "Zefir" do Serocka (znajdującego się na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, nad Zalewem Zegrzyńskim) rozpoczną się o godz. 9 przy Cyplu Czerniakowskim. Statek pokonuje śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przybija do molo w Serocku. Po półtoragodzinnej przerwie statek wypływa w rejs powrotny do Warszawy i ok. godz. 19 cumuje na Cyplu Czerniakowskim. Bilety można rezerwować na stacji metra Centrum (pawilon 2010b) lub – w przypadku wolnych miejsc – kupić na statku bezpośrednio przed rejsem. Bilet normalny kosztuje 36 zł. "Zefir" zabiera na pokład 110 pasażerów.

Promy "Słonka", "Pliszka", "Wilga" i "Turkawka" tak, jak zwykle połączą Cypel Czerniakowski z Saską Kępą, most Poniatowskiego ze Stadionem Narodowym, Podzamcze-Fontanny z ZOO oraz Nowodwory z Łomiankami. Przeprawy promem przez Wisłę są bezpłatne.

"Warsem" po Wiśle

Tramwaj wodny "Wars" będzie wypływał z przystanku przy Cyplu Czerniakowskim. Bilety (w cenie 18 zł za bilet normalny) będą dostępne przed rejsem u armatora statku. Jak zapewnia ZTM, rejs trwający ponad półtorej godziny to doskonała okazja do oderwania się od "codziennego pędu i zgiełku miasta, chwila na zasłużony odpoczynek i relaks".

Z pokładu tramwaju wodnego można podziwiać dziką Wisłę po praskiej stronie rzeki, panoramę Starego Miasta oraz charakterystyczne obiekty w stolicy – Grubą Kaśkę, Stadion Narodowy i Centrum Nauki Kopernik. Na trasie znajdują się dwa przystanki: na Cyplu Czerniakowskim i przy moście Poniatowskiego. Statek zabiera na pokład 150 pasażerów.

Niedawno w Wiśle wyłowiono suma:

PAP/lata/b

Opowieść o wielkim sumie
tvnwarszawa.pl