Koniec pikników w Góraszce

Warszawa

| Fakty TVNfot

Główny organizator pikniku lotniczego w Góraszce, fundacja Polskie Orły chce się teraz zająć rekonstruowaniem starych samolotów – donosi "Gazeta Stołeczna". - To niestety oznacza, że w tym roku piknik się już nie odbędzie - tłumaczy w rozmowie z tvnwarszawa.pl Paweł Kawa z fundacji.

- Z roku na rok organizacja pikniku była coraz trudniejsza. W końcu doszliśmy do masy krytycznej - tłumaczy Kawa. Nie ukrywa, że głównym powodem rezygnacji z pikniku sa pieniądze. - Organizacja zeszłorocznej imprezy kosztowała nas około 2 mln zł. -.

15 lat z Góraszką

W zeszłym roku odbył się 15 i ostatni piknik lotniczy w Góraszce. Jedną z największych atrakcji był pokaz myśliwskiego odrzutowca Lim-2 z przełomu lat 40 i 50. Maszyna została zrekonstruowana przez fundację Polskie Orły. I właśnie tym zamierza się teraz zajmować fundacja.

Przez te wszystkie lata widzowie mieli okazję podziwiać w Góraszce legendarne maszyny sprzed lat oraz nowoczesne samoloty i śmigłowce. To była jedna z niewielu chwil, kiedy były one dosłownie na wyciągnięcie ręki.

par