Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Koniec konsultacji na Bemowie. Walczą o pozostawienie 112 i 184

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plMieszkańcy nie chcą zmian trasy autobusów z powodu tramwaju

Zakończyły się konsultacje społeczne z mieszkańcami Bemowa, w związku z planowanymi zmianami po uruchomieniu tramwaju między ul. Radiową a Górczewską. ZTM będzie teraz analizował zgłoszone wnioski.

W konsultacjach wzięło udział ok. tysiąca osób. Uwagi mogły zgłaszać mailowo oraz listownie. Głosy pojawiały się także w trakcie spotkań z Zarządem Transportu Miejskiego oraz na czacie z dyrektorem ZTM.Pasażerowie protestowali przeciwko wycofaniu z Powstańców Śląskich autobusów linii 112 i 184. ZTM argumentował, że ich trasy w znacznej części pokrywa się z nowym tramwajem. A autobusy mają zostać przeniesione w inne rejony, gdzie komunikacja wymaga poprawy, przede wszystkim przy ul. Obrońców Tobruku.Mieszkańcom nie podoba się skrócenie linii 112 do pętli na Chomiczówce, a także utrata połączenia z Dworcem Zachodnim i Ochotą. Pasażerowie w trakcie konsultacji chcieli jednocześnie częstszego kursowania linii tramwajowych.ep/r