Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Koniec horroru w Zielonce? Dodatkowy pociąg, zmiana rozkładu

Warszawa

Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plTłok w pociągach na remontowanej linii

Jest nadzieja, że skończy się wreszcie horror mieszkańców Zielonki, którzy muszą codziennie walczyć o miejsce w pociągu do Warszawy. Po naszej interwencji Koleje Mazowieckie zapowiadają korekty w rozkładzie jazdy i dodatkowy pociąg w porannym szczycie. Zmiany wejdą w życie już w kwietniu.

O trudnych warunkach pasażerów kolei pisaliśmy na tvnwarszawa.pl. "Tłok, smród i masakra. Zdarza się, że ktoś kogoś przewróci albo zemdleje" – tak mieszkańcy Zielonki komentowali podróż do Warszawy.

Wszystko przez modernizację linii do Małkini. Prace zaczęły się na początku marca. Wówczas kilka kursów odwołano, niektóre jeździły w trybie wahadłowym.

Kiedy pytaliśmy KM o to, kiedy sytuacja się poprawi, jeden z członków zarządu spółki odpowiadał krótko: Na razie nie ma możliwości technicznych, aby zwiększyć liczbę pociągów.

"Reagujemy na uwagi pasażerów"

Teraz okazało się, że zmiany są jednak możliwe. Koleje Mazowieckie zareagowały na uwagi pasażerów i do rozkładu jazdy wprowadziły odpowiednie korekty. – Przeprowadziliśmy odpowiednie analizy dotyczące uwag naszych podróżnych i dokładnie sprawdziliśmy możliwości techniczne – informuje Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich.

"Mieszkańcy Zielonki będą mieli dodatkowy pociąg w porannym szczycie komunikacyjnym, pojawią się przyspieszone połączenia do i z Sochaczewa, a na linii do Radomia, niektóre pociągi będą miały przesunięte godziny odjazdów" – informują koleje w oficjalnym oświadczeniu.

Nowy skład zostanie uruchomiony 11 kwietnia. Będzie odjeżdżał ze stacji Zielonka o godzinie 07:18 i do stacji Warszawa Wileńska dotrze o 07:30. Dodatkowo zostanie uruchomiony nowy pociąg w relacji Tłuszcz (07:20) – Małkinia (08:08).

Ułatwienia dla mieszkańców Sochaczewa

Ułatwienia dla mieszkańców Zielonki to nie jedyne zmiany, na jakie zdecydowały się Koleje Mazowieckie.

Od 4 kwietnia uruchomione zostaną również nowe przyspieszone połączenia z i do Sochaczewa, z postojami na stacjach: Teresin Niepokalanów, Błonie oraz Ożarów Mazowiecki.

W godzinach porannych będzie to pociąg z Sochaczewa (05:28) do Warszawy Gdańskiej (06:20). Natomiast w godzinach popołudniowych, podróżni będą mieli do dyspozycji dwa połączenia: pociągi ze stacji Warszawa Gdańska o 15:53 oraz 16:55 z przyjazdem do Sochaczewa odpowiednio o godz. 16:40 oraz 17:45.

O pozostałych zmianach w rozkładzie jazdy można przeczytać szczegółowo na stronie internetowej Kolei Mazowieckiej w zakładce "Tabele rozkładów jazdy".

ZOBACZ MATERIAŁ PROGRAMU "POLSKA I ŚWIAT":

Materiał programu "Polska i Świat"
TVN24

kw/b