Najnowsze

Koniec Chłodnej 25. "Sąsiedzi nie chcą rozmawiać"

Najnowsze


Nie pomogła zmiana profilu z imprezowego na klub komediowy. Chłodna 25, miejsce które zapoczątkowało warszawską modę na klubokawiarnie, przegrała z sąsiadami. - Nie mam już nadziei na zmianę sytuacji – mówi jej współtwórca Grzegorz Lewandowski.

- Zrobiliśmy remont, nie łamiemy ciszy nocnej, nie organizujemy głośnych imprez, jednak cały czas mamy problem ze wspólnotą – tłumaczy w rozmowie z tvnwarszawa.pl Grzegorz Lewandowski, właściciel Klubu Komediowego Chłodna.

I zapowiada, że zrezygnuje z prowadzenia popularnej kawiarni na Woli.

"Szkoda, że nie przy Chłodnej"

- Atmosfera jest zła. Wspólnota nie chce ze mną rozmawiać. Nie hałasujemy, a jednak cały czas muszę wykupywać jednorazowe koncesje na alkohol. To jest zbyt kosztowne – mówi o powodach swojego zrezygnowana Lewandowski.

I zapowiada, że Klub Komediowy Chłodna będzie działał dalej, ale w innym miejscu. - Planujemy przenieść klub pod inny adres niż Chłodna 25, ponieważ zmusza nas do tego sytuacja ze wspólnotą - potwierdza również Michał Sufin, współtwórca klubu.

Zapewnia, że do wakacji klub na pewno będzie działał jeszcze przy Chłodnej.

Finał długiego sporu

W kwietniu 2012 roku klubokawiarnia Chłodna 25 zakończyła działalność w starej postaci. Powodem było wygaśnięcie koncesji na sprzedaż alkoholu. A raczej fakt, że na wydanie nowej nie zgodziła się wspólnota mieszkańców kamienicy.

Od tego czasu zmieniło się praktycznie wszystko - program kulturalny, wystrój i godziny otwarcia. Tylko adres został ten sam.

"Zróbcie remont, to pogadamy"

Działać zaczął pod nim Klub Komediowy Chłodna. Gdy ruszył, Lewandowski w rozmowie z tvnwarszaw.pl mówił, że zrezygnuje, jeśli publiczność nie będzie w stanie zachowywać się cicho. Liczył, że kulturalne zachowanie klientów Klubu Komediowego przekona wspólnotę, że mogą oni żyć obok siebie. Zamiast stałej koncesji na alkohol, kupował pojedyncze, na każdą imprezę osobno.

- Wspólnota nie chce ze mną nawet rozmawiać. Usłyszałem: „Zróbcie remont to pogadamy”. Zrobiliśmy i dalej nie udaje nam się spotkać, mimo że nie ma tu głośnych imprez – mówi Lewandowski. I przyznaje, że stracił już nadzieję na pozytywne zakończenie sporu.

Klub Komediowy Chlodna działa przy Chłodnej 25 od października 2012 roku. Inicjatywa jest sceną kabaretową i komediową. Pojawiły się tam również jamy opowiadaczy, burleska i teatr improwizowany, open mic, one man show, stand–up comedy, performance, a także warsztaty teatralne czy scenopisarskie.

band/roody

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości