Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Koniec bezkrólewia w stołecznej policji. Będzie nowy komendant

Warszawa

kspInspektor Robert Żebrowski

W przyszłym tygodniu Komenda Stołeczna Policji będzie miała nowego komendanta. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że ma nim zostać inspektor Robert Żebrowski, obecnie pełniący obowiązki zastępcy komendanta.

Bezkrólewie w stołecznej policji trwa od 10 lutego. Wtedy z funkcji komendanta stołecznego odwołany został nadinspektor Michał Domaradzki.

Kieruje pionem kryminalnym

Jak dowiedział się dziennikarz portalu tvn24.pl, w przyszłym tygodniu stanowisko komendanta zajmie inspektor Robert Żebrowski. To jeden z obecnych zastępców, który odpowiada za pion zajmujący się sprawami kryminalnymi. Awansował na to stanowisko w marcu tego roku.

– Służba w policji wymaga od nas nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także pasji. W policjantach naszego garnizonu jest potencjał, dzięki któremu wiem, że sprostamy wyzwaniom, jakie niesie ta służba – mówił podczas odbierania awansu.

Zanim insp. Żebrowski przeszedł do komendy stołecznej, pełnił obowiązki Komendanta Rejonowego Policji Warszawa III, obejmującej rejon Ochoty, Ursusa i Włoch. Funkcję tą pełnił od stycznia 2015 roku. Wcześniej kierował komendą powiatową w Mińsku Mazowieckim (od 2013 do 2015) i komendą policji w Otwocku (od 2007 do 2013).

Trzy miesiące bez komendanta

Stołeczna komenda działa bez szefa przez ponad trzy miesiące. W tym czasie pełniącym obowiązki komendanta był inspektor Piotr Owsiewski.

Jak informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, decyzja o odwołaniu Michała Domaradzkiego była jedną z ostatnich, jakie podjął były już Komendant Główny Policji Zbigniew Maj. Odbiła się szerokim echem w stołecznej policji i prokuraturze.

– Moi poprzednicy wymieniali komendantów wojewódzkich i kadry w komendzie głównej policji w ciągu 2-3 lat. Ja dokonałem zmian w ciągu miesiąca korzystając ze swoich uprawnień – komentował swoją decyzję w rozmowie z dziennikarzem tvn24.pl Maj.

INSPEKTOR ŻEBROWSKI GRATULUJE POLICJANTOM NAGRÓD OD PREZYDENTA MIASTA

Z-ca komendanta stołecznego policji gratuluje funkcjonariuszom
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

rz/kw