Koniec awarii w Pruszkowie. "Wszyscy mają wodę"

Warszawa

TVN24Awaria w Pruszkowie

Przez trzy dni Pruszków zmagał się z awarią wody. Dopiero w środę wieczorem wodociągowcy naprawili pękniętą rurę. - Próba szczelności połączenia udała się. Wszyscy mają wodę - poinformował Roman Bugaj, rzecznik MPWiK.

"Utrzymujące się niskie ciśnienie wody w pojedynczych lokalizacjach może być spowodowane wyłączeniem zestawów hydroforowych pozostających w eksploatacji spółdzielni mieszkaniowych. W takim przypadku prosimy o kontakt z administratorem budynku." - czytamy na stronie wodociągów warszawskich.

Informacje te potwierdza Roman Bugaj w rozmowie z tvnwarszawa.pl - Próba szczelności połączenia udała się. Wszyscy mają wodę - mówi rzecznik MPWiK.

Awaria trwała od poniedziałku.

"MPWiK Warszawa wraz z oddziałem Pruszków od dnia 04.08.2014 nie potrafią sobie poradzić z awarią wodociągową. Cały Pruszkow cierpi z powodu nieudolności MPWiK jak i ich podwykonawców. Jesteśmy bez wody. Całe miasto" – napisał na warszawa@tvn.pl Grzegorz.

Co trzeci mieszkaniec bez wody

O skalę problemu pytaliśmy w środę Andrzeja Królikowskiego, wiceprezydenta Pruszkowa. – Włączone zostało zasilanie awaryjne i w całym Pruszkowie jest niskie ciśnienie wody. Dochodzi ona do drugiej kondygnacji – informował wiceprezydent. – Suche krany ma około 1/3 mieszkańców miasta – dodał.

Jak wyjaśniał Królikowski zaczęło się od prostej wymiany zaworu. – Po wymianie zasuwy pojawiły się wycieki. Zostały załatane i niemalże od razu pojawiły się dalej kolejne. I tak metr po metrze wodociąg okazał się sitem. Końca awarii nie widać – mówił.

Rura w tragicznym stanie

Na miejscu wodociągowcy pracowali do środowego wieczora. - Musimy okopać rurę i stwierdzić na jakiej długości jest do wymiany. W tym momencie oceniamy, że jest to około 1,5 metra – informował Roman Bugaj rzecznik MPWiK. - Staraliśmy się spawać, ale jest ona w tragicznym stanie.

Woda wróciła

W środę wieczorem MPWiK poinformowało, że fragment rury został wymieniony i około godziny 21 nastąpi próba szczelności, która potrwa 60 minut. Jeżeli jej wynik będzie pomyślny to Pogotowie Techniczne otwierania zamknięte zasuwy magistrali i woda ponownie popłynie do mieszkańców Pruszkowa.

Awaria miała miejsce na ul. Kościuszki w Pruszkowie. W związku z tym nieruchomości położone wzdłuż ulic Owocowej i Kościuszki są pozbawione dostaw wody, a mieszkańcy części Komorowa, osiedli Prusa, Staszica, Działkowa, Ostoja oraz odbiorcy w Ośrodku Wojskowym w Helenówku mogą odczuwać spadek ciśnienia szczególnie na wyższych kondygnacjach budynków – informowało MPWiK.

wp