Konie poczuły zew wolności. "Jak mustangi"

Warszawa

Agnieszka / Kontakt 24Konie biegały ulicą Przyczółkową.

Niemałe zaskoczenie musiało pojawić się na twarzach kierowców, którzy czwartkowego poranka jechali główną ulicą Wilanowa. Po dwupasmowej jezdni biegło bowiem kilkanaście koni, które nic nie robiły sobie z faktu, że obok poruszały się samochody. Całą sytuację nagrały internautki Agnieszka i Magda, a filmy przesłały na Kontakt 24.

- Jechałam właśnie do pracy i w pewnym momencie zauważyłam, że po lewej stronie biegło kilkanaście koni - relacjonowała Magda. Dodała, że konie przebiegały z jednej strony dwupasmowej jezdni na drugą.- Kierowcy nie chcąc zrobić zwierzętom krzywdy zatrzymywali się i czekali aż przebiegną - mówiła kobieta.

Konie biegną ulicą
Magda / Kontakt 24

Uciekły ze stadniny

Jak się okazuje, konie na stałe mieszkają w położonej niedaleko stadninie. - Właściciele prawdopodobnie niewłaściwie zabezpieczyli stajnię i zwierzęta uwolniły się - powiedziała w rozmowie z Kontaktem 24 podinsp. Magdalena Bieniak z wilanowskiej komendy.

Policja po otrzymaniu zgłoszenia udała się na miejsce i skontaktowała z właścicielami koni. - Przy pomocy pracowników stadniny udało się przeprowadzić zwierzęta na ich stałe miejsce - dodała policjantka.

Czytaj także na Kontakcie 24.

mg/sk