Kończy się ważność e-hologramów

Warszawa

ZTMWażność e-hologramów upływa 30 września

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina, że ważność e-hologramów wgranych na karcie miejskiej upływa 30 września. Można je przedłużyć w biletomatach.

Dzięki przedłużeniu ważności e-hologramu pasażerowie zachowują uprawnienia do kupienia Biletów Warszawiaka, a także Ulgowego Biletu Warszawiaka lub Młodego Warszawiaka oraz zniżek w wielu muzeach, kinach, ośrodkach sportu, a nawet kawiarniach, restauracjach, szkołach językowych czy u dentysty.

Ponadto - jak przypomina ZTM - od 1 września nie ma już podziału na bilety ważne tylko w 1. czy w 2. strefie biletowej - bilety dla mieszkańców Warszawy ważne w obu strefach: 30-dniowy normalny imienny w cenie 98 złotych oraz bilet 90-dniowy normalny imienny w cenie 250 złotych.

Dotychczas za Bilet Warszawiaka ważny w obu strefach trzeba było zapłacić odpowiednio 166 złotych (bilet 30-dniowy normalny) lub 406 złotych (90-dniowy normalny). Teraz podróż w obu strefach jest tańsza o kilkaset złotych rocznie, np. w portfelu pasażera korzystającego z biletów miesięcznych pozostanie aż 816 złotych.

Komu przysługuje e-hologram?

Uprawnienie do posiadania Karty Warszawiaka, poświadczanej przez wgrany e-hologram przysługuje mieszkańcom Warszawy, którzy dokonają rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017 w jednym z warszawskich urzędów skarbowych.

Po raz pierwszy można go wyrobić w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM i Wydziałach Obsługi Mieszkańców.

ZOBACZ MATERIAŁ O DARMOWYCH BILETACH DLA DZIECI:

Prezydent Warszawy o darmowej komunikacji dla uczniówMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kz/mś