Koncertowy najazd gwiazd. W maju wystąpi Macy Gray

Warszawa

macygray.comMacy Gray

Jej charakterystyczny, ochrypły głos trudno pomylić z jakąkolwiek inną wokalistką na świecie. Macy Gray, laureatka Grammy Award, MTV Award i dwukrotnie BRIT Award, wystąpi 30 maja w Warszawie.

Jej nazwisko wymiene jest jednym tchem z Erykah Badu, Angie Stone czy Jill Scott. Macy Gray to jedna z najważniejszych postaci współczesnej muzyki soul i R&B. Ma na swoim koncie kilkanaście milionów sprzedanych płyt i wielkie hity.

Debiutancki strzał w siódemkę

Zadebiutowała w 1999 roku albumem "On How Life Is" na którym znalazły się jej dwa pierwsze przeboje "I Try" i "Do Something". Oryginalną mieszanką popu, soulu, r’n’b, funky, hip hopu i jazzu wykonaną niepodrabialnym, ochrypłym głosem zdobyła serca fanów i uznanie krytyków. Płyta sprzedała się w nakładzie 7 milionów egzemplarzy. Do nagrania drugiego albumu przystępowała już jako gwiazda, dlatego mogła zaprosić wielke postaci świata muzyki: Erykah Badu, Angie Stone, Mos Defa Johna Frusciante z Red Hot Chili Peppers.

Zaśpiewa przebój Metalliki

W 2003 roku ukazał się trzeci album "The Trouble With Being Myself", który przyniósł kolejne znakomite utwory jak "When I See You", "Come Together" i "Happiness". Potem, po czteroletniej przerwie, Macy powróciła w wielkim stylu osobistym albumem "Big". 2010 r. pojawił się piąty studyjny album Macy Gray, "The Sellout", a na ten rok zaplanowana jest premiera albumu "Covered", który - jak sam tytuł wskazuje - zawierać będzie przeróbki znanych utworów. Znajdą się na nim m.in: "Here Comes The Rain Again" Eurythmics, "Creep" Radiohead, a nawet "Nothing Else Matters" Metalliki.

Najazd gwiazd na Warszawę

Macy Gray dołączyła do długiej listy gwiazd, które w tym roku odwiedzą Warszawę. Swoje koncerty zapowiedzieli już Madonna, Sting, Metallica, The Cranberries, Red Hot Chili Peppers i Coldplay. Na Orange Warsaw Festival wystąpi Linkin Park. A to dopiero pierwsza z festiwalowych gwiazd, które ujawnił organizator.

Koncert Deutsche Bank Invites Macy Gray odbędzie się 30 maja w Hali Torwar. Bilety w cenie 295, 265 zł, 195 zł i 125 zł moża nabyć na stronach: www.paradam.pl, www.tickepro.pl, www.ticketportal.pl oraz w punktach w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn.

b/mz