Koncertowy finał WOŚP na pl. Defilad

Warszawa

TVN24Światełko do Nieba

Wielki finałowy koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w centrum stolicy. Na scenie ustawionej na placu Defilad wystąpiło kilkanaście zespołów.

Jako pierwsi na scenie koncertowej zaprezentowali się: Antyradio Coverband i zespół Romantycy Lekkich Obyczajów (14.30). Towarzyszyła im zimowa aura - o tej samej porze w centrum Warszawy zaczął padać śnieg.

Zaraz po nich zagrali Vavamuffin (15.00), a potem kolejno: Łąki Łan (15.30), Farben Lehre (16.00), Urszula (16.35), Acid Drinkers (17.10), Hunter (17.45), Tabu (18.20), Happysad (18.55), Enej (19.30).

Dokładnie o godz. 20 wystrzeliły oczekiwane przez wielu Światełko do Nieba, po którym na scenę wchodzą kolejne gwiazdy: Organek (20.05), Lao Che (20.40), Bednarek (21.10) i jako ostatni zespół Big Cyc (21.40).

Jak informowała Iwona Jurkiewicz z Komendy Stołecznej Policji, impreza przebiegała spokojnie. - Nie odnotowaliśmy żadnych poważnych incydentów związanych ze zbiórką pieniędzy - podała.

Chwilę po północy w poniedziałek na koncie WOŚP było już 62 418 767 zł.

"Warto pomagać WOŚP"

Na placu Defilad są rodziny z dziećmi, które - jak podkreślają - chcą wesprzeć akcję. - Jesteśmy tu, by pokazać dzieciom, jak można pomagać. Od lat uczestniczę w WOŚP, w tym roku razem z nimi - powiedziała Anna, która przyszła razem z czteroletnią córeczką i rocznym synkiem.

- Ludzie chętnie pomagają, nie trzeba nikogo prosić. Widzą wolontariuszy i podchodzą - stwierdziła wolontariuszka Wiktoria. Jak przyznała, po raz pierwszy "gra" z WOŚP. - Zachęciły mnie moje koleżanki. Wcześniej razem z rodzicami wrzucałam datki do puszek. Jest wspaniale - dodała z uśmiechem.

Pani Martyna kwestuje w niedzielę razem ze swoją nastoletnią córką Agnieszką. - Czy warto? Gdyby nie te akcje, gdyby nie sprzęt z serduszkami, mojego dziecka nie byłoby na świecie. Nie mogło nas tu nie być - powiedziała, nie kryjąc wzruszenia.

Na miejscu jest m.in. studio medyczne, w którym można zobaczyć przykłady sprzętu zakupionego przez Fundację i poznać historię zbiórek. Najmłodsi mogą poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach. Atrakcją jest też diabelski młyn - specjalne koło, z którego można oglądać panoramę Warszawy. Dzieci razem z rodzicami mogą też spróbować serduszkowych lizaków i zobaczyć, jak się je robi.

Rozpoczął się koncert WOŚP
TVN24

Dojazd na koncert

Jak najłatwiej dojechać na koncert? ZTM zaleca metro, które między godz. 18 a 22 będzie jeździło ze zwiększoną częstotliwością. Oprócz tego na ulice Warszawy wyjechały specjalne linie autobusowe (XXV) i tramwajowe (W) obsługiwane przez zabytkowe składy. CZYTAJ WIĘCEJ O KOMUNIKACJI W NIEDZIELĘ

CZYTAJ TEŻ O INNYCH ATRAKCJACH W WARSZAWIE

Bieg "Policz się z cukrzycą":

Bieg dla WOŚP
TVN24

Specjalna karetka od braci Collins:

Karetka braci Collins
TVN24

kw/mś/PAP/b