MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Koncert Koseckiego. Legia mistrzem jesieni

Warszawa

Legia Warszawa wygrała z Ruchem Chorzów po dwóch golach Jakuba Koseckiego i jednym Daniela Luboji. Wygrana 3:0 przy Łazienkowskiej pozwoliła Legii zostać mistrzem jesieni T-Mobile Ekstraklasy.

Mecz rozpoczął się od efektownej akcji Legii. Pięknym podaniem w 4. minucie popisał się Miroslav Radovic i Jakub Kosecki znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Ruchu Chorzów. Fenomenalnie obronił jednak Peskovic.

Kosecki strzela

To co nie udało się na początku, zakończyło się golem w 29. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym Ruchu Chorzów do piłki doszedł Kosecki, który piękną podcinką skierował piłkę do siatki i, w swoim stylu, zameldował kibicom wykonanie zadania.

Swój wyczyn "Kosa" powtórzył w drugiej połowie spotkania. W zamieszaniu podbramkowym oszukał obrońców Ruchu i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Bez skrupułów wykorzystał setkę i zasalutował kibicom po raz drugi.

Kosecki asystuje

Na podwyższenie wyniku kibice Legii nie musieli czekać długo. Ledwie 9 minut później, spod opieki obrońców, uwolnił się Kosecki. Podał szybko do ustawionego na około 11. metrze Ljuboji, który płaskim strzałem podwyższył wynik na 3:0.

Legia, na kolejkę przed końcem rundy, ma 33 punkty. W poniedziałek na sześć punktów może się zbliżyć do niej Polonia, o ile wygra w Gliwicach.