Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Koncert kandydata. Kurskiemu chodzi o Kaczmarskiego, czy o Kurskiego?

Warszawa

TVN24Kampania czy szczere chęci?

Trzy dni przed eurowyborami Jacek Kurski dał na placu Zamkowym koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego. Nietypowa kampania wyborcza? Kandydat do europarlamentu zapewnia, że chciał się upomnieć o artystę, którego Warszawa niedostatecznie uhonorowała.

- Jestem zdumiony, że 10 lat po śmierci Jacka Kaczmarskiego, a Jacek Kaczmarski był dwustu procentowym warszawiakiem, nie ma ulicy Jacka Kaczmarskiego. Chciałbym zorganizować koncert poparcia inicjatywy uhonorowania Jacka Kaczmarskiego jednej z warszawskich ulic jego imieniem - powiedział we wtorek w programie "Fakty po Faktach" kandydat Solidarnej Polski.

Jak zapowiedział tak zrobił i w czwartek wybrał się z gitarą na plac Zamkowy. Do szczerości intencji jednak nie wszystkich przekonał, bo polityczni konkurenci odebrali koncert raczej jako element kampanii wyborczej.

- Skwer Jacka Kaczmarskiego jest już od 2012 roku na Mokotowie przy pl. Unii Lubelskiej, bo niedaleko tego miejsca mieszkał - zwróciła uwagę w rozmowie z TVN24 Anna Nehrebecka, szefowa miejskiej komisji nazewnictwa.